2021 yılı Mayıs Ayı Trafik Değerlendirmesi
2021 Yılı Mayıs Ayı Trafik Çalışmaları Değerlendirmesi

T.C.
ADANA VALİLİĞİ
     İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Mayıs ayı içerisinde toplam 277.799 araç kontrol edilmiştir.

Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.353 araç trafikten men edilmiş, 359 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Mayıs  ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 375 maddi hasarlı, 288 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 668 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 415 vatandaşımız yaralanmış, vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir