TYGD Genel Başkan Akçahanoglu; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoglu; tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

TYGD Genel Başkan Akçahanoglu; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Akçahanoğlu mesajında, “Basın; milletin sesi ve vicdanı olması sebebiyle çok önemli bir misyonu yerine getirmekte, kamusal güç olarak toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmektedir. Yazılı, işitsel, görsel kanallar ile internet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaşan medyamız; şehirlerimizin ve ülkemizin gelişimine, vatandaşlarımızla devlet arasındaki iletişime katkıda bulunmaktadır’.

Başkan Akçahanoglu konuşmasına şu sekilde devam etti. “Basın kuruluşlarımızın, tarafsız ve objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken; ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamitleri gözeterek mesleğin gerektirdiği ahlaki değerlerle sorumlu yayıncılık anlayışı üstlenmeleri son derece önemlidir. 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Basın üzerine düşen görevi layıkı ile yapmıştır. Darbe girisiminde ve sonrasında darbecilere karşı duran, milletinin yanında yer alan. Türk basını tüm yayın organları ile bu tavrını tüm dünyaya göstermiştir”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir