Türk Sanayici ve İşadamları vakfı ( TÜSİAV) Türk sanayisinin gelişmişlik düzeyini arttırmak, üniversite ve sanayi işbirliğini tesis etmek amacıyla 1995 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olup, Sivil Toplum Kuruluşlarının duayen önderi Veli SARITOPRAK başkanlığında üyeleri ile birlikte ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.
TÜSİAV Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı, 27. Kuruluş yıldönümünde TÜSİAV duayen Başkanı Veli Sarıtoprak’ın önderliğinde Yönetim Kurulu Üyeleri, Platform Başkanları, Bazı Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları (STK) ve TÜSİAV Kadın Platformu Başkanı Füsun Şener ‘in himayelerinde Anıtkabir’i hiç görmemiş bir grup çocuk ile ATA’ sının huzuruna çıktı. TÜSİAV Başkanı Veli SARITOPRAK duygulu anların yaşandığı Anıtkabir ziyaretinde mozoleye çelenk bırakarak, bir konuşma yaptı ve şunları söyledi;

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Ulu Önderimiz ;
Şehitlerimizin kanı ile sulanmış, bizlere emanet ettiğin ve dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele ile kazanılan bu toprakları TÜRK SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI VAKFI olarak senin göstermiş olduğun yolda ilelebet payidar kılmak için yorulmadan, durmadan, dinlenmeden ilerliyoruz.
“Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” sözlerini şiar edindik. Türk Sanayici ve İş adamları olarak emanetini şerefimizle, namusumuzla koruyacak yüceltecek ve sonraki nesillere aktaracağız.
Ruhun şad olsun

27. Kuruluş Yıldönümü anısına Anıtkabir anı defterine duygularını dile getiren bir not düştü. SARITOPRAK TÜSİAV aile fotoğrafının ardından beraberindeki heyet ile,  ATA’nın huzurunda ayrıldı. Anıtkabir ziyaretinin ardından bu akşam 19.30 da Gazeteciler Cemiyeti'nde  düzenlenecek olan resepsiyonda, TÜSİAV Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı 27 . Kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları , İş Dünyası ve Medya bir araya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir