Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e Nezaket Ziyaretinde Bulundu.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e Nezaket Ziyaretinde Bulundu.

“Adaletin Yaşama Geçmesini İstiyoruz”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Barosu Türkiye Barolar Birliği Delegesi Av. Levent Demir, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, savunma mesleğini yakından ilgilendiren hukuki ve güncel gelişmeler değerlendirildi.

Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuklarına teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş’ün de yer aldığı ziyarette; Baro olarak ortaklaşa yürütülmesi planlanan faaliyet ve çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Adana’da yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Yeni Adliye Sarayı’nın tüm yargı camiasına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bölünmüş ve parçalanmış adalet anlayışının sona ermesinden dolayı mutlu olduklarını ancak bazı eksikliklerin de tespit edilerek tamamlanacağını ifade eden Av. Veli Küçük, ” Yeni Adliye binası ile ilgili olarak; çok modern ve ihtiyaca cevap verecek nitelikte adliye binaları yapılarak hizmete girmesi hem meslektaşlarım hem de yurttaşlarımız nezdinde önem arz etmektedir.

Ancak; her şeyden önemlisi güzel ülkemizde demokratik enstrümanlar çalışmıyorsa, parlamento fiilen ortadan kalkmış, bağımsız yargı, basın ve basın özgürlüğü, siyasi, hukuki ve ekonomik denetim ve şeffaflık yoksa toplum nezdinde adalete güven sağlanamaz. Biz, bağımsız ve tarafsız yargı, özgür Barolar ve özgür Barolar Birliği ‘ile Adaletin’ yaşama geçmesini istiyoruz. Bu konuda arayışlarımız ve mücadelemiz devam etmektedir. ” diye konuştu.

ABDULLAH YANGIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir