Adana Türk Amerikan Derneği’nin 65 yıllık hizmet binasının yerine yapılan
sekiz katlı modern binada 21 Eylül’de yeniden eğitime başlanıyor:

TAD Reşatbey Şubesi, yeni binasıyla eğitimin hizmetin

Adana’nın 65 yıldır ayakta kalan en eski ve en önemli markaları arasında gösterilen Adana Türk Amerikan Derneği’nin (TAD) sembolü haline gelen Reşatbey Mahallesi’ndeki binasının yıkılmasının ardında inşaatına başlanan yeni binasının da bir eğitim yuvası haline dönüştürülmesine yönelik tüm çalışmalar tamamlandı.
Yıkım ve yeni binanın yapımı aşamasında yaklaşık 1,5 yıldır eğitime ara verilen Reşatbey Şubesi’nde, 21 Eylül’den itibaren yeniden eğitime başlanacak olmasının heyecanı ve mutluluğu yaşanıyor.
Yeni dönemde öğrenci akınına uğrayan TAD Reşatbey Şubesi’nde ders zilinin çalmasına kısa süre kala yoğun bir kayıt hareketliliği de gözleniyor.
TAD, 1954 yılındaki kuruluşundan itibaren dünya standartlarında verdiği kaliteli İngilizce eğitimini aradan geçen sürede hiçbir taviz vermeden sürdürerek yetiştirdiği on binlerce öğrenci ile Adana’nın ekonomik ve
sosyal yönden kalkınmasına ve dış dünyaya açılmasına önemli katkılarda bulundu.


TAD şimdi de, Adana’nın gelecekteki vizyonunu da simgeleyen sekiz katlı modern binasında vereceği yabancı dil eğitimiyle kentin ve ülkemizin aydınlık geleceğine ışık tutan pırıl pırıl gençlerin yetişmesine katk sunmaya devam etmeyi hedefliyor.
TAD Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Naci Gülalp, Adana Lisan Eğitimi Vakfı bünyesinde bulunan Adana Türk Amerikan Derneği’nin; günümüzde Güzelyalı Merkez Şubesi’nin yanında, 65 yıllık sembol binanın yerine yaptırılan modern bir binada eğitime Reşatbey Şubesi olarak devam edecek olmasının gururunu yaşadıklarını söyledi. Yaşamını Adana Türk Amerikan Derneği’nin kuruluşuna ve günümüze kadarki gelişimine adayan ve kurumun 65 yıllık başarılı geçmişine tanıklık eden Gülalp, Reşatbey’deki kırmızı boyalı sembol binanın kendilerinde olduğu gibi kurumu tanıyan her Adanalıda derin izler bıraktığını, bu anlamda yıkım kararının alınmasından yıkıma kadarki süreçte büyük üzüntü yaşadıklarını vurguladı.
Gülalp, “Reşatbey binamızın kapasitesinin başvuruları karşılamakta yetersiz kalması yüzünden 2012 yılından itibaren Güzelyalı Şubemiz hizmete açılmıştı. TAD’ın daha da büyüyebilmesi için yeni bir binanın
yapımının kaçınılmaz hale gelmesi yüzünden çok üzülerek de olsa Adana Türk Amerikan Derneği’nin sembol
binasının yıkımını ve yerine bu alanda ihtiyaç duyulan tüm talep ve beklentileri uzun yıllar boyunca
karşılayabilecek yeni bir bina yapımını kararlaştırdık. Aradan geçen 1,5 yıl gibi kısa sayılabilecek bir sürecin ardından yeni binamıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eski binamızın arsasının tam üzerinde yer alan
Reşatbey binamız, günümüzdeki ve gelecek on yıllardaki ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek şekilde, çağdaş eğitim standartlarında projelendirilmiş ve ruhsatlandırılmıştır. Tamamlanmasının ardından hızla öğrenci
kayıtlarına başlanan Reşatbey Şubemiz 21 Eylül’den itibaren öğrencilerimize tam donanımlı akıllı sınıfları ve hepsi birbirinden kaliteli hocalarıyla eskisinden çok daha kaliteli eğitim verebilme imkanına kavuşmuştur. TAD olarak eğitim hizmetine açılmasının ardından geçen yedi yıllık süre içerisinde kurumsal ve öğrenci tercihi bakımından güzide bir yer edinen Güzelyalı Şubemizde de yeni dönem kayıtlarımız tüm hızıyla sürmektedir.
Güzelyalı ve yeniden eğitime başlanan Reşatbey binamızda 21 Eylül’de kayıtlarımız tamamlanmış ve yeni eğitim
dönemine geçilmiş olacaktır. Reşatbey’deki yeni binamızın Adana’ya ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken,öğrencilerimizi ve velilerimizi ülkemizin ve bölgemizin böylesine kurumsal güvenilir çatısı altında yabancı dil eğitimi alabilmek için kontenjanlarımız dolmadan kayıt yaptırmaları konusunda acele etmeye davet ediyorum.
Gülalp, Adana Türk Amerikan Derneği’ne ulaşmaya çalışan vatandaşlarla öğrenci ve velilerinin kuruma ait olan, (www.taa-adana.org.tr) web sitesini ziyaret edebileceklerini veya (0322.4534773-2030808) numaralarını telefonla arayabileceklerini de bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir