Adana Çukurova İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü “Gençliğe Değer” projesi kapsamında, 300 gençle Konya’ya gezi düzenledi.

Sabah Namazını Ramazanoğlu Camiinde kılan gençler,14 araçla konvoy eşliğinde Ereğli ilçesine bağlı İvriz Köyü, yeşil doğası, yerin altından kendiliğinden çıkan suyu, mağaraları, İvriz Kaya Anıtı, tarihi İvriz Köprüsü gibi tarihi ve doğal yapıları ile Konya’nın en çok turist alan köyleri arasında ilk sıralarda yer alan doğa harikası olan köyde sabah kahvaltısı yaptı.

Daha sonra İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün başkanlığında gerçekleşen ve Konya Bilim Merkezi, Mevlana Müzesi gibi yerlerin ziyaret edildiği geziye, Daire Personelleri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri ve cami-gençlik gruplarına devam eden 300 Öğrenci katıldı.
Erdemli gençlik için düzenlenen gezi öğrenciler ve aileleri tarafından da memnuniyetle karşılandı.

‘Burası tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile dolu. İvriz çayını besleyen doğal su kaynağı, mağaraları, alabalık restoranları, Millattan önce 8. yüzyıldan, yani Geç Hitit döneminden kalma dünyanın en eski ve ilk tarım anıtı İvriz Kaya Anıtı, manastırlar, kilise ve kale kalıntıları, Selçuklu mimarisi örneklerinden bir cami minaresi… Bu doğal zenginlikler ve kültürel unsurlar nedeniyle İvriz, yoğun turist çekiyor. İvriz’i gören bir daha gelmek istiyor.’

HABER A.TOKDEMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir