Çintimar; “Sporcularımızın başarıları gelecek adına bizleri umutlandırıyor”
Adanalı TOHM Sporcuların Başarı

Adanalı TOHM Sporcularından Başarı Dolu Hafta Sonu

Adanalı TOHM sporcuları hafta sonu düzenlenen müsabakalarda kenti sevindiren sonuçlara imza attılar.

28-30 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da yapılan Atletizm U20 Türkiye Şampiyonasında Adana TOHM Sporcusu Ece Narttürk Çekiç Atma Kategorisinde 60.84’lük atışı ile Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ece bu derecesi ile Gençler Dünya Şampiyonası barajını geçerek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiştir. Sporcumuz daha önce de Avrupa barajını geçmişti.

Aynı şampiyonada yine TOHM Sporcularından Berivan Yiğit Gülle Atma Branşında 13.69’luk derecesi ile Türkiye 2.si, Erdem Tilki Sırıkla Atlamada 4.80’lik derecesi ile Türkiye 3.sü oldu.

Ayrıca Sakarya’da yapılan Bahar Kupası ve Milli Takım Seçmeleri Kürek Şampiyonası sonucunda Adana TOHM sporcularından Medine Yiğitoğlu, Kardelen Yüce, Damla Sungunapa Slovenya’da yapılacak Uluslararası Bled Yarışlarında, Didem Sürer, Petek Hepsağ, Polonya’da gerçekleşecek U23 Avrupa Şampiyonasında, Nigar Hatun Demiroğlu, Ebru Akınal Çekya’da yapılacak U23 Dünya Şampiyonasında, Ay Yıldız için kürek çekmeye hak kazandılar.

Çintimar; “Sporcularımızın başarıları gelecek adına bizleri umutlandırıyor”

Şampiyona sonrası görüşlerini belirten Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, bu başarıların çok önemli olduğunu, yalnız sporcuların daha iyilerini yapabilecek potansiyelleri bulunduğunun altını çizdiği konuşmasında şunları kaydetti. “Adana spor kenti bir şehir. Geçmişte bir çok branşta çok büyük şampiyonlar yetiştirmiş bir kent. Artık bu şehrin çocuklarının silkinme ve Ay Yıldızlı bayrağımız için mücadele etme vaktidir.

Başarı Dolu Hafta Sonu

Sporcularımız da bunu yapmaya başladılar. Verdiğimiz emeklerin karşılığını görüyor olmak, bizleri gelecek adına umutlandıran en önemli olaydır. Tüm sporcularımızı, antrenörlerini ve hepsinden öte onlara sonsuz destek veren ailelerini tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”

Yusuf Erdem

One thought on “Adanalı TOHM Sporcuların Başarı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir