Adana’nın Madalyalı Berberi

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından bu yıl ulusal çapta 2’ncisi gerçekleştirilen yarışmadan Türkiye Berber ve Kuaförler Güzellik Festivalinden Adanalı genç berber  Mehmet Gülin Taşkın, madalya ile döndü.

Daha çocuk yaşlarda atıldığı ve aşık olduğu meslek hayatında kendini geliştirmek adına yurtdışında çalışarakzoru başaran Mehmet Gülin Taşkın, dönüş yaptığı memleketi Adana’da, yurt dışında elde ettiği deneyimle kısa sürede tercih sebebi oldu.

Mesleğine gösterdiği saygı ve özenin yanı sıra sempatisi ile de adından söz ettiren Mehmet Gülin Taşkın, yüzlerce berberin katıldığı yarışmada, çıktığı şov sahnesinde jüri mansiyon ödülüne layık görülüp  madalya ve başarı sertifikası almayı başardı.

Bu seviyelere gelinceye kadar türlü zorluklar yaşadığını ancak, hiçbir zaman pes etmediğini beliren madalyalı berber Mehmet Gülin Taşkın, “ilk kez ulusal bir yarışmadan aldığım bu ödül sonuncu olmayacak. Bu yarışmada Adana’yı temsil ettim ancak, hedefim uluslararası yarışmada ülkemi temsil edebilmek. Bunun için kendimi sürekli geliştirip, çeşitli eğitim programlarına katılmayı da ihmal etmiyorum. Bazı insanlar zorunlu kaldıkları için bir meslekle uğraşırlar ama ben mesleğime aşığım. Dünyaya yeniden gelsem yine berber olurdum” dedi.

Mehmet Gülin Taşkın, aldığı ödülün bundan sonraki başarıları İçin teşvik kaynağı olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir