Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

BARO Yönetiminden ADEO Yönetimine ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Timur Ortatepe, Baro mensubu Av. Alican Erdoğan ve Av. Caner Çelik ile birlikte Adana Eczacı Odası (ADEO) başkanlığına seçilen Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan’ın Türk Eczacıları Birliği Denetleme Kurulu Üyeliğine seçilmesi üzerine Yönetim Kurulu’nun kendi arasında yaptığı dağılımla başkanlığa seçilen Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ’ı kutlayarak başarılar dilediler.

“HAK, HUKUK VE ADALET KONULARINDA ORTAK TAVIR VE MÜCADELE KOYDUK”

Adana Eczacı Odası ile çok uyumlu çalışmalar yaptıklarını, özellikle hak, hukuk ve adalet konularında ortak tavır ve mücadele ortaya koyduklarını, bundan sonra da aynı sinerji ile yola devam edeceklerini ifade eden Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. Son dönemde sağlık giderleri de çok fazla olmaya başladı. Asgari ücretin 2 bin 324 TL olduğu bir ülkede, bu durum insanların altından kalkabileceği bir şey değildir. Şehir Hastaneleri diyorsunuz, bilmem kaç bin yataklı oda diyorsunuz ama sosyal devlet, sosyal devlet anlayışı hakim olmadığı zaman bunun bir anlamı kalmıyor.” dedi.

Adana Akademik Meslek Odaları (ADAMOB) bileşenleri olarak birlikte hareket ettiklerini hatırlatan Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Mali Müşavirler Odası’nın katılımıyla daha da güçlendiklerini vurguladı.

“HUKUKUN TEMSİLCİLERİ YALNIZ BIRAKILMAMALIDIR”

Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Oğuzhan Sürme ile Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Hakan Deniz’in hazır bulunduğu ziyarette Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden ADEO Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ,  “Hukukun temsilcileri ve Adana Barosu asla yalnız bırakılmamalıdır. Birlikte eğitim ve paneller düzenleyerek önemli karar ve yasalarla ilgili toplumu bilgilendirmek gerekmektedir. Baromuzun da tüm çalışmalarında yanlarında olduğumuzu bilmesini istiyoruz.” diye konuştu

Sohbet ortamında devam eden ziyaret esnasında kent ve halkı ilgilendiren konularda birlikte yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı. Ülke, dünya ve kent gündemine ilişkin durum değerlendirmelerinin ardından ADEO Başkanı Ecz. Yalbuzdağ, BARO Başkanı Av. Küçük’e Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın ‘Cehalet Bilimi’ adlı kitabını hediye etti.

VEDAT ZÖHRE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir