Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Adana’da Anadolu Kadınlarının Moderinize Edilmiş Kıyafetleri Defile ile Tanıtıldı

Adana’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikler kapsında Anadolu kadınlarının giydiği kıyafetler, Adana Seyhan Halk Eğitim Merkezinde Eğitmenlik Yapan Havva KUTUN’nun Hazırladığı kıyafetleri modernize edilerek  kıyafetlerin  defilesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde görücüye çıktı.

 Yaşar Kemal Kültür merkezinde birbirinden renkli kıyafetleriyle tüm seyircilerin karşına çıkarak tüm dikkatlerini çekmiştir..

Adana’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikler kapsında Anadolu kadınlarının giydiği moderinize kıyafetleri, Halkla İlişkiler uzmanı ve Manken Bilge TEKİN mankenlik yaptığı defile ile tanıtı

Adana’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Modernize Edilen Anadolu kadınlarının giydiği kıyafetlerin defilesi düzenlendi. Seyhan  Halk Eğitim Merkezi öğretmeni HAVVA KUTUN tarafından Anadolu’da yaşayan kadınların düğün, nişan ve özel günlerde giydikleri kıyafetlerden oluşan bir defile büyük ilgi gördü.

Anadolu’da’ kadınların giydikleri kıyafetleri, Halkla İlişkiler uzmanı ve Manken Bilge TEKİN sergiledi. Anadolu desenlerinin göze çarptığı kıyafetler, KAFKAN  altın takıların ağırlıklı olması dikkat çekerken Anadolu kadınların giydiği kıyafetler göz kamaştırdı. Anadolu kadının gücünün kıyafetlerle sergilendiği defile Anadolu kadının turuncu,sarı ve kahve rengi tonlara olan tutkusunu gözler önüne serdi.

Yaklaşık 300 kişinin izlediği defilede, Halkla İlişkiler uzmanı ve Manken Bilge TEKİN Kadınlar dünyanın aynası, yok etmekten değil var etmekten yana olan, hemen her zaman emek sarf eden olan sevgi dolu şefkatli yüreği ile toplumun görülmeyen kahramanları, temel taşıdır. Bütün toplumlarda kadın yaşamdan yanadır. Çünkü doğurandır. İnsan yetiştirerek, üreterek önemli roller üstlenmişlerdir.

HAVVA KUTUN Bu nedenledir ki bir kadın yetiştirirseniz toplumu yetiştirirsiniz sözü, herkesin birleştiği bir olgudur dedi.
Halk oyunu gösterileri ve yerel dans grubu ekiplerinin gösterileriyle devam eden defilede, kıyafetleri Halkla İlişkiler uzmanı ve Manken Bilge TEKİN izleyenlerden tam not aldı.

MANKEN BİLGE TEKİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir