Dardağan’dan, 5 Temmuz’da gerçekleştirilecek İlçe Danışma Kurulu toplantısı öncesi çarpıcı değerlendirmeler:
 
‘Artık Seyhan da CHP’nin kalesi olmuştur’
 
31 Mart Yerel seçimlerinde CHP – İyi Parti İttifakı’nın Seyhan’da yüzde 242 bin 482 oy alarak yüzde 57.84 gibi bir oy oranına ulaşması ‘ciddi bir başarı’ olarak nitelendirilmişti. Bu başarıda sandık güvenliği ve öbek örgütlenmesiyle büyük pay sahibi olan CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, 5 Temmuz’da gerçekleştirilecek İlçe Danışma Kurulu toplantısı öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Dardağan “Artık Seyhan da CHP’nin kalesi olmuştur” ifadelerini kullandı.
 
Adana – CHP’nin 23 Haziran İstanbul seçimleri için ilan ettiği ‘seferberlik’ sona erdi. Olağan gündemine dönen CHP’de il ve ilçe örgütlerinin danışma kurulu toplantıları da kaldığı yerden devam ediyor.
31 Mart Yerel seçimlerinde ciddi bir başarı yakalayan CHP Seyhan İlçe Örgütü, 5 Temmuz Cuma günü saat 14’te Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde İlçe Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirecek. 31 Mart Yerel seçimlerinin değerlendirileceği toplantı öncesi açıklamalar yapan CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan çarpıcı tespitlerde bulundu.
CHP – İyi Parti İttifakı’nın Seyhan’da yüzde 57.84 oranla 242 bin 482 oya ulaştığının altını çizen Dardağan “Bu seçimde AKP – MHP İttifakı sadece 160 bin oy alabilmiştir. Aylarca hazırlığını yaptığımız öbek örgütlenmesi ve sandık güvenlik çalışmalarıyla önemli bir başarı yakaladık. Artık Seyhan da CHP’nin kalesi olmuştur. AKP – MHP dayatmasına karşı oluşturulan bu blok, halkın Zeydan Karalar’la tanıdığı eşitlikçi siyaseti ve hizmeti yeniden iktidara taşımıştır” değerlendirmelerinde bulundu.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da Zeydan Karalar’dan aldığı bayrağı daha ilerilere taşıyacağına inandığını ifade eden Dardağan, “Seyhanlının arzu ettiği çalışma ve hizmetlere ara vermeden devam edeceğiz. Seyhan’da sosyal yardımlaşma ve birlikte üretip – yönetme anlamında çok ciddi projelerimizi hayata geçireceğiz. Seyhan’ı Adana’nın Çankaya’sı – Beşiktaş’ı yapacağız. Halkımız sosyal demokrat belediyecilik anlayışının şemsiyesi altında bir nebze de olsa refahının arttığına tanık olacaktır” diye konuştu.
5 Temmuz Cuma günü saat 14’te Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek CHP Seyhan İlçe Danışma Kurulu toplantısına tüm partilileri davet eden Dardağan “CHP’yi daha ileriye taşıyacak tüm projeler ve politikalar bizim için önemlidir. Bu anlamda tüm partililerimizi ilçe danışma kurulu toplantımıza bekliyoruz. İddia ediyoruz ki CHP iktidarını 2023’ten önce kuracağız.” İfadelerini kullandı.
 
HABER SEVİÇ ÇETN

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir