Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’dan Şanlıurfa’nın kurtuluşu sebebi ile anlamlı ziyaret

Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’dan Şanlıurfa’nın kurtuluşu sebebi ile anlamlı ziyaret

Adana Ak Parti İl Başkanı Mehmet AY Şanlıurfa’nın 101 kurtuluş yıl dönümü günü sebebi ile Adana Şanlıurfalılar Derneği’ni ziyaret etti.

Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’dan Şanlıurfa’nın kurtuluşu sebebi ile anlamlı ziyaret

Adana Ak Parti İl Başkanı Mehmet AY Şanlıurfa’nın 101 kurtuluş yıl dönümü günü sebebi ile Adana Şanlıurfalılar Derneği’ni ziyaret etti. Ak parti adana il başkanı Mehmet AY’ı karşılayan Adana Şanlıurfalılar dernek başkanı Av. Halil Aslan ve yönetimi hazır bulundu. Bu anlamlı günde ziyarette bulunun sayın AY Şanlıurfalı hemşerileri ile sohbet etti ve ardından Adana Şanlıurfalılar dernek başkanı sayın Av Halil ASLAN sözlerine şöyle devam etti.

ŞANLIURFAMIZIN 101 KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI
ŞANLIURFAMIZIN 101 KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI
ŞANLIURFAMIZIN 101 KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

Adana Şanlıurfalılar dernek başkanı Av Halil ASLAN  101 kurtuluş günü mesajı

Büyük medeniyetlerin doğduğu peygamberler şehri Şanlıurfa’da halkın topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilediğini hatırlatan AY birlik ve beraberliğin tek yumruk haline geldiği Kuvayi Milli ruhu ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını kaydetti. Ecdadın uğruna hayatını verdiği bu mübarek vatanın dün olduğu gibi bugünde iç ve dış tehditlere maruz kaldığına dikkat çeken ASLAN ‘’En değerli hazinemiz olan vatan topraklarımızın her karışı, Şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır. Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın büyük özveri ile koruduğu ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacağız’’ dedi.

Şanlıurfalılar derneği başkanı Av.Halil ASLAN 

2016 yılında ise İstiklal Madalyası ile onurlandırılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle kurtuluş mücadelesi önderlerini ve aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anarken tüm Şanlıurfalı vatandaşlarımızın 11 Nisan Kurtuluş Zaferini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Adana İl başkanı Mehmet AY ziyaretten memnun kaldığını dile getirdi ve Adana Şanlıurfalılar derneği başkanı Av.Halil ASLAN  yönetimi hazır bulunan Mahmut AYDIN, Abdullah TUMBUL, Biral SERTTAŞ, Ayhan ŞİRİN, Muhittin DEMİR, Müslüm GÜNDOĞDU, Nihat CEYLAN, İsmail DAĞ, Çetin BOZKURT’a misafirperverliklerinden dolayı tüm Şanlıurfalılara teşekkür etti. Adana Şanlıurfalılar dernek başkanı AV. Halil ASLAN bu anlamlı günde biz Şanlıurfalıları unutmayıp ziyaret eden Ak Parti Adana İl başkanı sayın Mehmet AY,a ziyaretinden dolayı çok memnun kaldığını ve kendisine bu kutlu davada başarılarının devamını diledi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir