Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Ayyıldız Hareketi mensubu Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bugün Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

NOVACELL AJANS /ADANA-Ayyıldız Hareketi’nin lideri, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Adana’da Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte Adana’da basın mensupları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Adana milletvekili İsmail Koncuk da yaptığı basın açıklamasında Adana insanının desteğinin çok önemli olduğunu belirterek hükümetin bütün hatalarına rağmen 20 yıldır sarı muhalefetin iktidara can suyu verdiğini vurguladı ve Ayyıldız Hareketi’nin bilim, birlik ve barışa önem verdiğini söyledi.

Ayyıldız Hareketi lideri Ümit Özdağ Adana ‘da Esnaf ve Derneklere Ziyaretlerde Bulundu

Ayyıldız Hareketi lideri Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet  ile   Adana’da esnaf ziyaretleri ardından Şehit Aileleri Derneği’ni, Balkan Türkleri Derneği’ni ve Çiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek istişarelerde bulunan Özdağ, kurulacak partisi hakkında bilgilendirme yaptı. 

Ankara Ayyıldız Hareketi’nin eş güdüm merkezini kurduk

‘Ayyıldız Hareketi’nin yol haritasını da paylaşan Özdağ, ‘Atatürk çizgisinde partileşme hareketi’ olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret ederek, yola çıktık. Aynı gün ‘Ankara Ayyıldız Hareketi’nin eş güdüm merkezini kurduk. Buna müteakiben her şeyin başladığı yere yolculuk yaptık” dedi.

İYİ PARTİDEN İSTFİFA AYYILDIZ HAREKETİNE KATILIM

Adana’da, İYİ Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarından, aralarında kurucu üye ve yöneticilerin de bulunduğu 29 kişi istifa etti. Ayyıldız Hareketi için düzenlenen basın toplantısında konuşan Ayhan Binboğa, İYİ Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcılığından ve tüm görevlerinden istifa ettiğini, konuşmasını da görevinden ayrılan partililer adına yaptığını söyledi.

Binboğa, İYİ Parti’ye büyük umutlarla girdiklerini ancak partideki “dar ekipçilik” anlayışının demokratik teamüllere uymadığını söyledi. İYİ Parti’den istifa ederek Ümit Özdağ ile parti kurma hazırlıkları yapan bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk da basın toplantısına cep telefonuyla bağlanarak istifa kararı alan 29 kişiyi kutladı. 

Ümit Özdağ Yeni Parti İçin Tarih Verdi

İYİ Parti’den istifa ederek Ayyıldız Hareketi’ni başlatan Prof. Dr. Ümit Özdağ, yeni kuracakları parti için tarih verdi.

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk ile gittiği Adana’da yeni partinin kuruluş tarihini açıkladı.

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Ayyıldız Hareketi mensubu Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bugün Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretler öncesi İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ve Adana milletvekili İsmail Koncuk, hareketin Adana’da teşkilatlanmasını yapacak Abdurrahman Erkoç ve Hakan Kuşçu ile birlikte Adana’da Otel’de buluştu.

Basın açıklamasında bulunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, bir soru üzerine partinin ne zaman kurulacağı yönündeki soruya ise “4 Mart 2021’de istifa ettim. İstifa edeli 3 ay oldu. Bu 3 ayın önemli bir bölümü de salgın hastalık ve kapanma şartlarında geçti. Bun rağmen Ayyıldız Hareketi çok önemli bir yol katletti. Önemli işlerimizi gerimizde bıraktık. Partimizin kurucular kurulunu büyük ölçüde oluşturduk. Partinin programı araştırıldı ve hazırlandı. Son durum gözden geçiriliyor ve rötuşlar üzerinde çalışıyoruz. Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk. İnternet sitemiz oluşmak üzere. Partinin logosu ismi belli. İllerde teşkilatlanma konusunda epey bir mesafe kaydettik. Ve şimdi yaz aylarını Bütün Anadolu’yu karış karış gezeceklerini anlatan Ümit Özdağ, “Biz milletimizin yüzde 90’dan fazlasının oyuna talibiz” diye konuştu.  19 Mayıs’ta Anıtkabir’den yola çıktık. 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 950. Yılı ve Büyük Taarruzun 99’ncu yılında da inşallah partimizi kuracağız.” şeklinde yanıt verdi.

FOTOĞRAFLAR HULUSİ ÇAĞLIYAN
KAMERAMAN MEHMET CAN
One thought on “Ayyıldız Hareketi’nin Lideri ,Özdağ Adana’da”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir