Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan, yeni partiyle ilgili çalışmaların tamamlandığını belirterek kuruluş dilekçesinin bugün İçişleri Bakanlığı’na verileceğini söyledi

Fox TV’de Küçükkaya’nın programına konuk olan Babacan, partinin isminin çarşamba günkü tanıtımda açıklanacağını söyledi.

AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını belirten Babacan şöyle konuştu: “Ülkede sil baştan gerekli. O dönem sil baştan AK Parti’ydi. Yıllarca güzel hizmet ettim. Ancak aradan 20 yıl geçti. Dünya değişti, Türkiye değişti. Parti, kuruluş ilkelerinden çok uzaklaştı”

Babacan’ın açıklamalarından satır başları:

  • “Yatırım olmazsa istihdam olmaz. Yatırım olması için bu ülkenin hukuk sistemine güven lazım, yargıya güven lazım”
  • “2002’de göreve geldikten sonra 2 yılda 6 sıfır attık, enflasyonu tek hanelere düşürdük”
  • “Gazetecilerin tutuklanması yatırımcıları korkutuyor. Korku ikliminin hakim olduğu bir ülkede yatırım olmaz, o ülkenin ekonomisi düzelmez”
  • “(Türkiye’nin yolsuzluk problemi var mı? sorusu içerine) Türkiye’nin her alanda problemi var. Yoksulluk tersten okuduğunuzda şeffaflık. Türkiye’nin şeffaflık sorunu var. Dünya şeffaflık endeksinde Türkiye her sene geriliyor. Bağımsız kurum yok. En bağımsız olması gereken yargı bile değil”
  • “Ekonomimiz gaz ve petrolde dışarıya bağımlı olduğu için petrol fiyatlarının düşmesi her koşulda Türkiye için iyidir”
  • “Bu tür yapıların ilgi görmesinin sebebi ehliyet ve liyakat bazlı işe alım olmadığı için referans olacak bir yapı arıyorlar. İnsanlar hukuksuzlukla karşılaştıkları zaman kendilerine yardımcı olacak yapı ve destek arayışındalar. Türkiye’deki vatandaşların özgür ve güçlü bireyler olmasını istiyoruz”
  • “Biz ehliyet ve liyakatı getireceğiz, mülakatı kaldıracağız”
  • “(Ahmet Davutoğlu ile neden birlikte değilsiniz sorusu üzerine) Uzun yıllar çok yakın çalıştık. Ancak siyasetteki amacımız, üslubumuz, yöntemlerimiz farklı. Bunlar siyasette ciddi bir fark dolayısıyla başka bir ekiple bambaşka bir yola girdik ve devam edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir