Bakan Elvan: Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız

SON DAKİKA HABERİ: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, “Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor. Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız. Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız” açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ekonomide yeni döneme ilişkin önemli mesajlar verdi.

Bakan Elvan, “Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Meclis Plan ve Bütçe komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Elvan “Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız” dedi.

İstişareye sonuna kadar açık olduklarını da vurgulayan Elvan, Türkiye’nin yatırımcılar için cazibe merkezi olması için gereken adımları kararlılıkla atacaklarını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı, önümüzdeki günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile STK’lar ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geleceklerini kaydetti.

Elvan, “Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız” dedi. Düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığını da vurgu yapan Elvan, “Başkanlarımıza ‘kanun ne diyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız’ dedim. “Merkez Bankası Kanun’u açık, elbette bağımsızdır. Bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim yok” ifadelerini kullandı.

By

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir