Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Bitaraf Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mesut Solak, İzmit Belediye Başkanı ile Youtube kanalı ve gazetesi için bir röportaj yapmak amacıyla belediyenin özel kalemine başvurdu. Yaklaşık 3 aylık bir beklemenin ardından geçen hafta istenen randevu verildi. Randevuyu veren İzmit Belediyesi Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner’e Mesut Solak tarafından yapılacak röportajın tüm detayları bir kaç kez telefon konuşmasında aktarıldı. Kamera ile çekim yapılacağı belirtilmiş olmasına karşın belirtilen randevu saatinde belediyede olan gazeteci Mesut Solak ve 3 çalışma arkadaşı, başkan Fatma Kaplan Hürriyet tarafından içeri alınmadı.

KAPISINDAN GERİ ÇEVİRDİ

Kendilerini tanımadığını belirten Hürriyet, Mesut Solak’ın daha önce tüm detayları belediye çalışanlarına iletmiş olduğunu belirtmesine karşın ısrarlı bir şekilde gazetecileri kapısından geri çevirdi. Oysa yapılacak haber İzmit ile ilgili çekilen bir belgeselde belediye çalışmalarını anlatmak içindi.

Her zaman basın özgürlüğünü savunan, Atatürk’ün “Basın, milletin müşterek sesidir” sözü üzerinden hareket etmesi beklenen CHP’li bir başkanın kapısına kadar randevulu gelen gazetecileri içeri almaması son derece düşündürücüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir