Başkan Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda müzik ve resim atölyesini açtı

“Çukurova’yı kültür sanat kenti yaptık”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda yaptırılan müzik ve resim atölyelerini törenle açtı. Törende yaptığı konuşmada Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini belirten Başkan Çetin, açılışa gelenlerin ısrarı üzerine mikrofonu eline alarak “Odam Kireçtir Benim” türküsünü söyledi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 yıldır gerçekleştirdikleri etkinlikler, tesisler ve yatırımlarla Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini söyledi.

Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda yaptırılan müzik ve resim atölyeleri Başkan Soner Çetin, İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanı İlker Akça, sanatçılar, sanatseverler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

BURASI BATAKLIKTI SANAT MERKEZİ OLDU

Açılışta konuşan Başkan Soner Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nın bulunduğu yerin daha önce mezbelelik olduğunu, uyuşturucu kullananların mekanı haline geldiğini ve suç merkezine dönüştüğünü kaydederek, “Burası bataklıktı. Burayı o kötü görüntüsünden kurtarmak istediğimizde bazıları ağaç katliamı yapıldığını iddia ettiler. Burası sanat parkı haline getirdik ve bunu yaparken de tek bir ağacı kesmedik” dedi.

HER YER PARK OLACAK

Yeşile ve doğaya karşı duyarlı olduklarını kaydeden Başkan Çetin, “Planda yeşil alan görünen neresi varsa ikinci dönemde park yapacağız. Bunların birçoğu da temalı parklar olacak. Zaten temalı park kavramıyla Adana’yı biz tanıştırdık. Çukurova halkı çok bilinçli. Sadece asfalt dökerek, temizlik yaparak Çukurova halkını kandıramazsınız. Çukurova halkı kültür sanat etkinliklerinin de yoğun olarak yapılmasını ister. Buna rağmen biz göreve geldiğimizde Çukurova’da bir tek sergi salonu yoktu, biz 5 tane açtık. Kütüphane yoktu ama biz 3’üncüsünü bu parkın içine açacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, yapılan çalışmalarla Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini söyledi ve şöyle devam etti:

ÇUKUROVA’YI SANATLA BULUŞTURDUK

“Turhan Selçuk Sanat Okulu’nu açtık. Ünlü karikatürler geliyor ve ayrıca birçok alanda sanat kursları devam ediyor Sinema atölyesini açtık. Orhan Kemal Edebiyat Festivali ülke çapında ses getiren bir etkinlik oldu. Çukurova Uluslararası Karikatür Festivali dünya çapında bir etkinliğe dönüştü. Bunlar da yetmedi Yılmaz Güney’i ölümünün 30’uncu yılında andık. Yılmaz Güney o güne kadar hiç anılmamıştı. Büyük Önder Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’ diyor. Biz Çukurova’yı kültür ve sanatla buluşturduk.”

BAŞKAN ÇETİN TÜRKÜ SÖYLEDİ

Konuşmanın ardından Başkan Çetin, İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu ve davetlilerle atölyelerin açılışını yaptı.

Açılış sonrası Çukurova Musiki Derneği mini bir konser verirken Başkan Soner Çetin de davetlilerin ısrarlı isteği karşısında mikrofonu alarak “Odam Kireçtir Benim” türküsünü seslendirdi. Başkan Çetin bu türkü ile büyük alkış aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir