Yüreğir Belediyesi personeline Adana İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından 'Temel Afet Bilinci' eğitimi verildi.

Başkan KOCAİSPİR: “Afet Bilinci Hayat Kurtarır”

AFAD’DAN Yüreğir Belediyesi Personeline ‘afet Bilinci Eğitimi

Yüreğir Belediyesi personeline Adana İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verildi.

AFAD ekipleri kamu kurumlarında başlattığı, deprem, yangın ve temel arama kurtarma bilgilendirme eğitimleri kapsamında Yüreğir Belediyesi çalışanlarına gerçekleşebilecek herhangi bir afet öncesinde alınabilecek tedbirleri anlattı.

AFAD’DAN YÜREĞİR BELEDİYESİ PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
AFAD’DAN YÜREĞİR BELEDİYESİ PERSONELİNE ‘AFET BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programında deprem risklerinin, insanların alabileceği önlemlerle azaltılabileceğine değinen AFAD görevlileri, her yerde ve her durumda yaşanabileceklere karşı hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdi.

‘Temel Afet Bilinci’
‘Temel Afet Bilinci’

Belediye personelinin gelişimi ve bilinçlendirilmesi konusunda birçok eğitim programı düzenlediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “AFAD görevlilerimizin çalışma arkadaşlarımıza verdiği ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi için teşekkür ediyoruz. Afet bilinci hayat kurtarır. Ekiplerimizi her fırsatta bu konularda bilinçlendirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

3 thoughts on “Başkan KOCAİSPİR: “Afet Bilinci Hayat Kurtarır””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir