İnavasyon ve Yeniliklerle Mobilya Fuarı 1 Ekim 2019 Salı günü 12.kez start alıyor

Adana Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Avcı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri’ni ziyaret ederek, Başkan Cafer Esendemir ile görüştü.

1 Ekim 2019 Salı günü açılacak olan, 12.Çukurova Mobilya Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Avcı, yurt dışı ihracat şansı en çok yüksek olan sektörlerden birinin mobilyacılık sektörü olduğuna değindi.

Adana’ya yakışır bir fuar gerçekleştirmek için çok çalıştıklarını ifade eden Avcı, “Fuara katılım oldukça yüksek. Yurtdışından da çok sayıda firma fuarda yer alacak” dedi.

12 yıldır başarılı bir şekilde Mobilya Fuarı gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Avcı, “Bu fuarları yurt içi ve yurt dışından çok sayıda firma ve heyetler yakından takip ediyor. Mobilya sektörü, ihracat şansı en yüksek olan sektörler arasında yer alıyor. Bu fuarlar ile mobilyacılık esnafının gelişmesine de katkıda bulunuyoruz. Esnafımız sektördeki son teknolojiyi, gelişmeleri görme ve yakından takip etme olanağı buluyor. Yeni makinalar ve yeni tasarımları öğreniyor. İnavasyon ile yeniliklere açılıyor. Mobilya sektöründe de moda yakından takip ediliyor. Tüketici son gelişmeleri takip ederek, farklılık arıyor. Bu fuarlar üretici ve tüketiciyi de bir araya getiriyor, iş bağlantıları yapılmasını sağlıyor” diye konuştu.

Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı ile görüşen ÇGC Başkanı Cafer Esendemir; fuarların kentin tanıtımına katkı yapmanın yanı sıra sektördeki gelişmelerin tüketiciye sunulması, esnafın gelişimine katkı konulması, iş hacmi yaratılması açısından da önemli. Adana’mız bir enlamda fuar ve festivaller kenti haline geldi. Adana’nın olumsuzluklarla değil, güzelliklerle anılması açısından da fuar ve festivaller önemli. Gelenekselleşmenin yanı sıra bölgesel hale gelen fuarlarda standlar da tamamen dolu. Ayrıca ziyaretçi rekorları da kırılıyor. Adanalı bu güzellikleri karşılıksız bırakmıyor. Katılım gösteriyor. Uluslar arası Fuarlar kentimizin ve esnafımızın gelişmesine imkan sağlıyor. 12.Mobilya Fuarı’nın da bu anlamda başarılı geçeceğine inanıyorum. Basın olarak fuar ve festivallerle ilgili yayınlar ve haberlerle gereken desteğin sağlanacağına inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.

ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir