Van 'da ARILARIN VERİMİ ARTSIN diye, duaya giden Kaymakam,Müftü ve cemaate arılar saldırdı…

Burası Suudi Arabistan Değil Türkiye’nin Güzide Bir Vilayeti Van

Van ve çevresinde, geçen yıl sezon verimsiz geçti. Bununla ilgili çözüm önerileri ve yapılacaklar konusunda Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan arıcılarla Bahçesaray ilçesinde arıların verimlerini artırılması konusunda bir toplantı yapıldı

Arıcılar, bunu mevsim şartlarının zamanında yaşanmamasına ve küresel ısınmanın etkilerine bağladı. Bu yıl da aynı şeylerin yaşanmaması için toplanan arıcılar, haziran ayı başlarında sezonu açarken, bereketli olması için ‘bal’ duasının yapılması konusunda karar almaları ile duaya çıkıldı.

Arıcılar, ‘şükür duası’ yapmak istedi. Şükür duasına Kaymakam Muhammet Öztabak, İlçe Müftüsü Mustafa Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Abdullah Başer, Van Tarım Müdürü İbrahim Görentaş, Arıcılar Derneği Başkanı Halil Tandoğan ve bazı arıcılar katıldı. Üzerinde arıcı kıyafeti bulunmayan İlçe Müftüsü Mustafa Kaya, dua okuduğu sırada arıların saldırısı da başladı.

DUAYA GİDENLERE ARILAR SALDIRDI
DUAYA GİDENLERE ARILAR SALDIRDI

Bir anda telaşa kapılan ve üzerinde arıcı kıyafeti bulunan Kaymakam Öztabak’ın da aralarında bulunduğu protokol üyeleri sağa sola kaçtı. Protokol üyeleri ve arıcılar, yaklaşık 100 metre kadar uzaklaştı, tören de burada sürdü. Yapılan duanın ardından katılanlara kovanlardan bal çıkarılarak ikram edildi.

Van’ın ilçe kaymakamı imamı ve Van’ın bürokratlar Arıların Bal yapmaları için duaya çıkmaları için arı kovanlarının bulunduğu yerde dua yapmaya başlaması ile birlikte arılar aniden dua sırasında İmam, Kaymaka ve bürokratlara arılar saldırması ile kaçışmalar başladı .

BUrası Suudi Arabistan değil Türkiye’nın Güzide Vilayetlerinden Van

Arı duasına çıkıyor iseniz siz önlemleriniz almalısınız alamasınız bu felakete düşersiniz.

Yusuf Özer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.