Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Türkiye ve Rusya anlaştı!

Türkiye ve Rusya anlaştı! Büyük panik! AB’den ilk açıklama

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, Rusya ile Türkiye’nin İdlib’de ateşkesi sağlaması için “iyi haber” dedi. Ankara’nın mültecilere Avrupa kapılarını açılmasını da değerlendiren Borrell, “AB, Türkiye’ye daha fazla para vermek için görüşüyor ama mültecilerin baskı unsuru olarak kullanılması kabul edilemez” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, dün Moskova’daki zirveden çıkan ateşkes kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Rusya-Türkiye ateşkesi iyi haber” ifadesini kullanan Borrell, bunun ayrıca AB’nin İdlib’e yapacağı daha fazla insani yardım için bir ön koşul olduğunu vurguladı. Borrell, “Ateşkes iyi haber. Nasıl ilerleyeceğine bakalım, bu durum İdlib halkına yönelik insani yardım ulaştırılması için bir ön koşul” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK PANİK: KABUL EDİLEMEZ

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de toplanan AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısında konuşan Borrell, Ankara’nın mültecilere Avrupa kapılarını açması şu sözlerle değerlendirdi: “Türkiye’nin büyük bir yükü var ve bunu anlamalıyız. AB, Türkiye’ye daha fazla para vermek için görüşüyor ama mültecilerin baskı unsuru olarak kullanılması kabul edilemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir