Kuvâ-yi Milliye ruhunu yeniden alevlendirmek adına Seyhan Otelinde toplantı düzenledi.

 Milliyetçi Demokratlar Derneği Çukurova Lobisi ile birlikte Kuvâ-yi Milliye ruhunu yeniden alevlendirmek adına Seyhan Otelinde toplantı düzenledi. Toplantıya pandemiye rağmen yüzlerce insan, STK Başkanları ile  yöneticileri, Muhtarlar ve Çukurovalı işadamlarının yanı sıra çeşitli meslek guruplarından devetliler katıldı.  

Çukurova Lobisine gönül vermiş insanlar olarak  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ Efendiler; Bende Bu Vekayiin İlk Hiss-i Teşebbüsü, Bu Memlekette, Bu Güzel Adana’da Vücut Bulmuştur. sözünü kendimize şiyar edinerek Kuvayi Milliye ruhu ile hareket edeceğiz.

Türk Halkları Medeniyetler Vakfı Başkanı Prof. Doktor Ahmet Dağduran ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Gençliğe Hitabesi”ni yüksek sesle okudu ve bunun üzerine söylenebilecek birşey varmı sorarım size? Çukurovada yakılan çoban ateşi tüm ülkeye meşale olacak inanıyorum dedi. 

Seyhan Otelinde düzenlenen toplantı katılımcıların da yaptıkları konuşmalar ile çalıştay havasında tamamlandı.

Karataş Cemevi önderlerinden Vehbi Alan, ‘900 yıldır bu ülkede birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşayan ve göğsünü gere gere Ne Mutlu Türk’üm diyebilenlerimizin ortak paydasıdır Çukurova’ sözü davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Çoban Ateşi Çukurova’da YandıMilliyetçi Demokratlar Derneği Çukurova Lobisi ile birlikte Kuvâ-yi Milliye ruhunu yeniden alevlendirmek adına Seyhan Otelinde  bir toplantı düzenledi. Toplantıya pandemiye rağmen yüzlerce insan katılımda bulundu. Farklı kimlikleri ilke STK’ların ilgisi ise gözlerden kaçmadı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını ve programın moderatörlüğünü Dernek Genel Sekreteri Dursun Dağtekin yaptı. 

Dağtekin, konuşmasında uzun zamandır şehrimizin giderek kaybettiği prestij üzerine Adanamızın kaanat önderleri, iş dünyasındaki dostlarımız ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız istişarelerin ardından kent kültürümüzün geliştirilerek bilinç oluşturmak marka şehrin bireyleri olarak yaşamak umudu ile bir araya gelmiş bulunmaktayız dedi.

Dağtekin; Öncelikle belirtmek isteriz ki Çukurova Lobisinin siyaset ile hiç bir alakası yoktur ve tüm siyasi partilere yakınlığı ve uzaklığı aynıdır. Çukurova Lobisine gönül vermiş insanlar olarak  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ Efendiler; Bende Bu Vekayiin İlk Hiss-i Teşebbüsü, Bu Memlekette, Bu Güzel Adana’da Vücut Bulmuştur. sözünü kendimize şiyar edinerek Kuvayi Milliye ruhu ile hareket edileceğinin altını çizerek sözlerini tamamladı. 

Milliyetçi Demokratlar Derneği Genel Başkanı Murat Öner ise yaptığı konuşmasında yıllar önce ayrıştırılmaya çalışılan insanların aslında bir elmanın iki yarısı gibi olduğunu yaşadığı bir anı ile dile getirdi. 

Genel Başkan Murat Öner konuşmasında 17 yaşında  evlenip düğün gecesi evimiz karanlık eller tarafından yaylım ateşine tutuldu, eğer o gece olmuş olsak şu an gelin ve damat olarak sembol idik  ne yazıkki ölmeyip karanlık ellerin oyunları ile  cezaevlerine girip sonrasında gerçekleri görünce hain ilan edildik .

93 günlük emniyet iskencencesinde   Bir birimizden  ölümüne nefret ettirilen devrimci , ülkücüler işkence sonrası  Bengay ve lassolin ile bir birimizin tedavilerini yapıp   gerçekleri görmeye başlamıştık bu gün o gerçekler arşa ulaştı bizleri hiç bir güç yıkamaz. Biz yüreği bu memleket için deli gibi çarpan güzel çocuklardık. Bizim birlik ve beraberliğimizden kendilerine paye çıkarmak adına aramıza nifak sokanlara haklarımızı helal etmiyoruz dedi. 

Yok aslında bir farkımız birbirimizden diyen Genel Başkan Öner, en büyük farkımız şu; Birimiz teşkilat diyoruz, diğerimiz örgüt. En büyük farkımız buymuş meğer, bölünmeyelim. Bir olalım, diri olalım unutmayalım ki bizim üzerinde yaşayabileceğimiz kendimize vatan diyebileceğimiz başka bir toprak yok. Bugün burada Kuvâ-yi Milliye Ruhunun ateşini yakmış bulunmaktayız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dedi.

Türk Halkları Medeniyetler Vakfı Başkanı Prof. Doktor Ahmet Dağduran ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Gençliğe Hitabesi”ni yüksek sesle okudu ve bunun üzerine söylenebilecek birşey varmı sorarım size? Çukurovada yakılan çoban ateşi tüm ülkeye meşale olacak inanıyorum dedi. Çukurova Lobisi Başkanı Veli Uçuk yaptığı konuşmasında ise Adananın bölgemizin ve ülkemizin kalkınması ve her yönü ile marka şehir olması için elimizi taşın altına koyduk amacımız kent kültürü oluşturmak dedi. Başkan Uçuk; Adanalı sanatçılarımız, işadamlarımız, odalarımız pasif bir durumdadır. Birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olamadıkları için  Adana’mız da layık olduğu yatırımı ve hizmeti alamamaktadır. Adana her alanda olduğu gibi sanayide de teşvik dışı bırakılmıştır şeklinde konuştu.

Organizasyon ekibinin konuşmalarının ardından STK ların temsilcileri de toplantıda söz alarak ülkenin içerisinde bulunduğu durumdan duydukları endişeleri dile getirdi ve ortak paydamızın birlik ve beraberlik olması gerektiği fikrinde buluştular.

Toplantıda söz alan Karataş Cemevi önderlerinden Vehbi Alan, ‘900 yıldır bu ülkede birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşayan ve göğsünü gere gere Ne Mutlu Türk’üm diyebilenlerimizin ortak paydasıdır Çukurova’ sözü davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Katılımcılardan Muhammed Atasever ise hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi ve insanımızı yanlış politikalar ile yokluğa yoksulluğa mecbur bıraktılar dedi. Atasever; Yıllardır Suriyelilere dağıttığınız paranın yarısını Toros dağlarındaki yörüklere uçaktan atsaydınız o yörükler hayvancılık ile bölge ekonomisini ayakta tutmak adına çalışırlar hayvanlarını beslerlerdi dedi. Atasever’in bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.

Toplantıya Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Avşar, Yüreğir Cemevi Başkanı Cafer Boyraz, Kozanlılar Dernek Başkanı Mustafa Usanmaz ve yönetim Kurulu Üyeleri, Kayserililer Dernek Başkanı Uğur Büyükkantarcı, Türk Kızılayı Seyhan Şube Başkan yardımcısı Nejdet Sakallı,

Türk Ocağı Adana Şube 2. Başkanı Mustafa Hallaçoğlu, Köprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı Hüseyin Talay, Kayseri Kızılörenliler Dernek Başkanı Cengiz Ünaldı, Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri SahipleriMeslek Birliği Adana Şube Başkanı Remzi Yıldırım, Reis Ocakları Başkanı Orhan Can, Bektaşi Derneği yöneticisi Bayram Güneşer, Dervişler Cami Dernek Başkanı Mehmet Güngördü, Dünya Uygur Türkleri Derneği Başkanı Mustafa Görmez, DÜNGİAD Adana İl Başkanı Bilal Habeş Gür,

Çermikliler Dernek Başkanı Muhittin Dayan, Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Hasan Mansuroğlu, Kabasakal Gençlik Spor Kulübü Başkanı İsmail Hakkı Gözübatık, Karataş Cemevi önderlerinden Vehbi Alan, AtamDer Dernek Genel Sekreteri Meral Bölükbaşı, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Öner Uçak, Estetik Diş Merkezi Sahibi Doktor Bülent Alper, Sarıçam Yemekçilik işletme müdürü Bekir Andırın, Tülü Otomotiv Sahibi Mustafa Tülü, Tufanbeyli Alabalık Üretim Çiftliği sahibi mühendis Remzi Çerçioğlu, ,

Cem Sürücü Kursu İlker Özdiken, SİS Tarım İlaçlama Abdullah Yılmaz, Belediye İş Sendikası Saim İnce, Sarıçam Mahalle Muhtarı Servet Erkek ve azaları, Özgür Mahalle Muhtarı Erol Kocaman ve azaları, Kiremithane Mahalle Muhtarı Cumali Baskın ve azaları, Akıncılar Mahalle Muhtar vekili Necmi Uçuk, Huzurevleri Mahalle Muhtarıayfer Doğantimur, Toros Mahalle Muhtarı Sibel Polat, Seyhan Bahçelievler Muhtarı Muzaffer Deveci’nin yanı sıra çeşitli meslek gruplarından işadamı ve Türkiye Emekliler Derneği Başkan Adayları Serpil Çerçioğlu, Tuncer Yılmaz, Mustafa Tümer ve ekipleri ile emekli polislerin temsilciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir