Çukurova Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Çukurova Sokak Hayvanlarına sokağa çıkma yasağı ‘nda Sahip Çıkıyor

Koronavirüs salgını önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağı uygulanması nedeniyle sokakta kalan sahipsiz hayvanlara Çukurova Belediyesi sahip çıkmaya devam ediyor. Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin onlarca noktasında sokak hayvanlarını besledi, su ihtiyacını giderdi.

Çukurova Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarını besledi ve su ihtiyaçlarını karşıladı.

Pandemi önlemleri çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının sokak hayvanlarını olumsuz etkilememesi için Çukurova Belediyesi tüm önlemleri alıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasından, dolayı hayvan severler sahipsiz hayvanları besleyemediği için, Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri herkesin evinde olduğu bu günlerde yoğun mesai harcıyor.

Çukurova belediyesiSokağa çıkma yağında sokak hayvanları nı besliyor
Çukurova belediyesi Sokağa çıkma yasağı ‘da sokak hayvanlarını besliyor

Ekipler ilçede belirlenen yaklaşık 50 noktada sokak hayvanlarını besliyor, mama ve su desteği sağlıyor. Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bu çalışmaları hayvan severler tarafından takdirle karşılanıyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Pandemi nedeniyle uygulanıyor. İnsanlar dışarı çıkamadığı için sokakta yaşayan can dostlarımız sıkıntı yaşıyor. Belediye olarak hafta içinde de besleme noktalarında mama ve su desteği sağlıyoruz. Ancak hafta sonu bu konudaki çalışmaların daha yoğun olması gerekiyor.

Sağ olsun arkadaşlarımız sokağa çıkma yasağı ‘nda uygulandığı hafta sonu da yoğun olarak çalışıyor ve sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Sokakta yaşayan can dostlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

One thought on “Çukurova Sokak Hayvanlarına sokağa çıkma yasağı ‘nda Sahip Çıkıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir