BAŞKAN ÇETİN: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilk seçildiği günden bu yana aralıksız olarak her hafta gerçekleştirdiği Halk Günü’nde, şehit ve gazilere çok şey borçlu olduğumuzu belirterek, aşure günü, EYT’lilerin sorunları ve Çukurova’daki hizmetlerle ilgili açıklamada bulundu.

“12 gün matem orucu tutuldu. Şimdi aşure etkinlikleri yapılıyor.

Her hafta aksatmadan yaptığı Halk Günü’nde konuşan Başkan Soner Çetin, yeni dönemde Çukurova’da sıfır sorun hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, bu hedefe ulaşmak için yoğun çaba sarf edildiğini kaydetti. Başkan Çetin, “Burada halka hesap veren bir belediyecilik anlayışı var” ifadesini kullandı.

Muharrem ayı içerisinde bulunulduğunu hatırlatan Başkan Soner Çetin, “12 gün matem orucu tutuldu. Şimdi aşure etkinlikleri yapılıyor. Bütün bunların amacı Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Kerbela’da katletilen torunlarını anmaktır. Yeni Kerbala’lar yaşanmasın diye bunlar yapılıyor. Biz de aşure etkinliklerinde canlarla bir araya geliyoruz” dedi.

ÇUKUROVA TERTEMİZ OLACAK

Başkan Soner Çetin, konuşmasında temiz bir Çukurova istediklerini belirterek, belediyenin bu konuda gece gündüz çalıştığını ancak vatandaşların da duyarlı davranması gerektiğini söyledi. Başkan Çetin, çöplerin belirli toplanma zamanı olduğunu, buna karşın sorun yaşanırsa bildirilmesi halinde anında müdahale edildiğini bildirdi.

Halk Günü’nde Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sorunlarına da değinen Başkan Soner Çetin, “EYT’lilerin mücadelesine saygı duyuyor ve destekliyorum. Ben de bir EYT’liyim. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanına bir rapor sunuldu. İnşallah bu sorun çözülecektir” diye konuştu.

ŞEHİT VE GAZİLİRİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Başkan Soner Çetin, gazileri de unutmadığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu ülkede rahatça yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların hakkını ödeyemeyiz. Bu vatan için canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve uzun ömür diliyorum.”

Eğitim düzeyi yüksek, sorunlara duyarlı insanların yaşadığı Çukurova’da başkan olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Soner Çetin, konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen sorun, istek ve önerileri dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir