Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88
Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'de Başhekim Yardımcısı olan Psikiyatr Dr.Hamza Avcı konuşmacı olarak katılarak, uyuşturucuyla mücadelede,engin bilgileriyle konukları, aydınlattı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin Uyuşturucuyla Mücadelede Başlattıkları Annelerin Hareketindeki Son Konuğu Psikiyatr Dr. Hamza Avcı ’ydı

Cumhuriyet kadınları Derneği Çukurova ve Seyhan Şubelerinin birlikte düzenlediği konferansa Önceden;Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’de Başhekim Yardımcısı olan Psikiyatr Dr.Hamza Avcı konuşmacı olarak katılarak, uyuşturucuyla mücadelede,engin bilgileriyle konukları, aydınlattı.

Programa katılım üst düzeydeydi;Demokrat Parti İl Başkanı Sayın Ömer Tan,

Eski Büyük Şehir Belediye Başkanı MHP’nin Siyasi ve Yerel işlerden Sorumlu Baş Danışmanı Sayın Hüseyin Sözlü,Vatan Partisi Adana il Başkanı Sayın Selver Kaplan’ında ön sıralarda yerleri aldılar.

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ
Hüseyin Sözlü ve Canan Özalp

Etkinliğe Dernek Başkanları Ayşe soylu,Hatice Nesrin Kılıçay,Çukurova Şube sekreteri Berrin Yelekçi Yüzeroğlu,Seyhan Şube Sekreteri Hüsne Mete,Yöneticiler;Canan Özalp,Ayten Tercan,Çiçek Toprakezer,Banu Karahan,Hacer Tekelioğlu,Emine Coşkun,Üyeler:Handan Kökmen,Nergiz Çağlar,Duru Akgül’de ev sahipliği yaptılar.

tkinliğe Dernek Başkanları Ayşe soylu,Hatice Nesrin Kılıçay,Çukurova Şube sekreteri Berrin Yelekçi Yüzeroğlu,Seyhan Şube Sekreteri Hüsne Mete,Yöneticiler;Canan Özalp,Ayten Tercan,Çiçek Toprakezer,Banu Karahan,Hacer Tekelioğlu,Emine Coşkun,Üyeler:Handan Kökmen,Nergiz Çağlar,Duru Akgül'de ev sahipliği yaptılar.
Hamza Avcı, Cumhuriyet Kadınları Derneği ile birlikte

Cumhuriyet Kadınları Görevlerinin Başındalar…

Konferansın sunumunu yapan Cumhuriyet kadınları Derneği sekreteri Berrin Yelekçi Yüzeroğlu,Çağdaş Yaşamı destekle Derneği’nin kurucu Başkanı saygıdeğer rahmetli Profesör Doktor Türkan Saylan’ın Lirik bir şiirini okuyarak heyecan ve duygusallıklar yarattı.

Derneğin Çukurova Şubesi Başkanı Ayşe Soylu açılış konuşmasında;Başta Doktor Hamza Avcı olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında:”Uyuşturucuyla mücadelede en etkin görev annelere düşmektedir,ANNELER TOPLUMLARI DOĞURUR,bizlerde bir anne olarak iyilik yüklüyüz,bu uyuşturucu batağına düşen her çocuk bizim çocuğumuzdur,ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor bizlerde yanıyoruz,genç nüfusun en yüksek oranda olan sayılı Ülkelerdeniz,bu gençleri kazanmalıyız-kazandırmalıyız,Anneler en yüksek yerdedir toplumlarda,canını yanan bir insanın nidası yaşı kaç olursa olsun “yandım anamdır”mesela ,yani anneler yapıştırıcı-onarıcı en kutsal varlıklardır,Lütfen Anneler evdede otursak ,insiyatiflerede katılmasak hiçte problem değil,kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma mantığıyla hareketle herşey daha güzel olur.Charlie Chaplin’in de dediği gibi”Dünyayı Kadınlar Yönetseydi,Ne Savaşlar Ne De Kıtlıklar,Daha Yaşanılası Bir yer Olurdu Yaşadığımız Kainat” diyen Başkan Ayşe Soylu’nun konuşmasının ardından Psikiyatr Dr.Hamza Avcı konferansa başladı.

Doktor Hamza Avcı sunumlu yaptığı konferansta uyuşturucu illetini halkın anladığı seviyede anlatarak büyük takdir topladı.Sayın Avcı konuşmasında:”Bağımlılığın altyapısının nasıl oluştuğunu,ailelere düşen görev ve sorumlulukları anlatarak başladı,slayt gösterileriyle desteyip,konuklardan sorular aldı.

Hamza Avcı, Cumhuriyet Kadınları Derneği ile birlikte

Psikiyatr Dr. Hamza Avcı ’nın konuşmalarının bir kısmında da:”Bu işin şakası yok,uyuşturucu kullanım yaşı her geçen gün daha da düşmektedir,Başkan Ayşe Soylu ve Dernek üyelerine böyle bir etkinliği tertip ettikleri için de teşekkür ediyorum,Umarım ki bütün anneler böyle olur.Aileler çocuklarında onları hissettirmeksizin gözlem altında tutmalıdırlar ara ara,hiç kimse çocuğuna baskı ve onurunu kırıcı şekilde davranmamalıdır,bu tip davranışlarda inadına felsefesi devreye girecektir çocukta.İnsan beyninde ki farklı farklı bağımlılıkların en kötüsüdür uyuşturucu maddeler,erken yaşta ölüme sebebiyet vermektedir,ben gerek hekimliğim gerekse özel hayatımda rastladığım müptelalarda,hiç yaşını almış bir uyuşturucu olanı görmedim çünkü çok yaşamazlar,bu acımasız savaşta herkes üzerine düşeni yapmalıdır”dedi.

Haber : İsmet TANLI

Fotolar : Abit TAŞCILAR

One thought on “Cumhuriyet Kadınları Derneği Uyuşturucuyla Mücadeleyi Başlattılar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir