Dün itibarıyla Gelecek Partisi de YSK tarafından ‘Seçime girebilir

UHA / ADANADavutoğlu, kentteki bir otelde gazetecilerle bir araya gelerek, parti çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partilerinin kurumsallaşması için adım adım gezdiklerini belirterek, “Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız.” dedi.

Kongrelerini gerçekleştirdikleri illerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Gelecek Partisi olarak toplumda bir umut dalgası oluşturabilmek için yola çıktık. Dün Adana’da gördüğüm tablo beni çok mutlu etti. Kongre yaptıktan sonra gittiğim her yerde 3-4 ilçeyi de ziyaret ederek, bazen köylerde de durarak halkı dinlemeye, anlamaya çalışıyorum. Üzüntü verici olan bu karamsarlık, ümit verici olan ise bir sene öncesine göre siyasi olarak insanların bütün baskılara rağmen daha fazla konuşmaya başlaması, seslerini yükseltmesi ve partimize olan teveccüh ile de bir umut dalgasının yeşermeye başlaması. Gelecek Partisi’nin, Türk siyasetindeki tarihi rolü zamanla anlaşılacaktır.

“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim”
“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim”

Ama en önemli rolünün şu olduğu kanaatindeyim; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de devreye girdiği 2018 yılında Türkiye’de sadece iki parti kurulabilmişti, 2019 yılının aralık ayında ise kurulan üçüncü parti, bizim partimiz olmuştu. Bizden sonra 28 parti kuruldu. Birilerinin çıkıp cesaretle ön alması, bedel ödemesi, baskı görmesi gerekiyordu.

Biz bunu göğüsledik ve bu baskılara rağmen Anadolu’da, Trakya’da yiğit insanlar çıkıp yeni bir siyasi çizgi oluşturdular. Şimdi partimizin kurumsallaşması için adım adım geziyoruz. Batıdan Doğuya doğudan batıya  Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız.”

“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim” diyen Gelecek Partisi lideri, şöyle devam etti: “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçen hafta seçime katılan partiler listesi açıklamıştı. Bazı arkadaşlarımız kaygılandı, ‘İçinde Gelecek Partisi yoktu’ diye. Birtakım bildirim eksiklikleri olmuş illerden, bu eksiklikler tamamlandı. Dün itibarıyla Gelecek Partisi de YSK tarafından ‘Seçime girebilir’ kararıyla seçime girebilecek partiler arasına yazıldı. Yeni kurulan partiler arasında ilk büyük kongreyi biz yaptık.”

“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim”
“Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim”

İktidar oldukları taktirde sansürsüz bir Türkiye olacak ve düşünce özgürlüğünü getirip yerel basına desteklerini vereceklerini belirti.

Eğitim sisiteminin yenilenmesi iyi olamadığını daha iyi faydalı bir sisitem’e çalışması gerekiyor çünkü bununda pandemi dönemi içinde çöktü iyi bir gelecek nesillerin en etkili eğitimlerin alması gereğini vurguladı.

Ülkenin her bölgesinde örgütlenebilen bir parti olduklarını aktaran Davutoğlu, partilerinde Türkiye’nin bütün renklerinin bulunduğunu kaydetti.

One thought on “Davutoğlu”Biz Seçime hazırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir