CHP Adana Milletvekili Müzzeyen Şevkin
Deniz Tengip ile CHP Adana Milletvekili Şevki İle Kent Gündemi

01 FM  Kent ve Gündem programında Deniz Tengip’in konuğu CHP Adana Milletvekili  Müzzeyen Şevkin Gündem Adana ve Kadın Hakları

Adana Demirsporun 26 yıllık hasret son buldu Adana Demirsporluları ve Adanaları kutluyorum ,Adana Demirspor ‘a öncelikle katkı koyanları kutlarım

Siyasete girişim kadın haklarını önceliklerini ortaya koymak içi kadının her alanda var olması gerektiğine inanmaktayım, kadın her alanda olması gerekiyor.

Deniz Tengip'in Sundugu kent ve gündem
Deniz Tengip’in Sundugu kent ve gündem

Siyaset yaşamıma  2007 yılında başladım. Siyasete başladım. Siyasetin her alanında bulundum ve çalışmalar yaptım danışmanlıklar yaparak kadınların ön plana çıkması için adımlar attım.

Kent ve Gündem programında HABERİN SONU GAZTEMİZİN Gönüllü Muhabiri Zübeyde ONGUN Anneler Günü Çiçeği Taktim etti

Müzeyyen Şevkin-Zübeyde ONGUN
Müzeyyen Şevkin-Zübeyde ONGUN

Kadınlar Günü anısına  Hanımlar öncelikle söylemek istediğim yüreğinde her alanda sevgi olması gerekiyor tüm canlıların sevmesi gerektiğine  inanıyorum  sevgisiz insan olmaması gerekmektedir.

Anneler günü özel mesajım yüreğinde sevgiyi hissetmek gerekir, tüm canlıları sevmesi gerekir ,kadınlar kendilerini geliştirmelerigerekiyor. 1934 te seçilme ve seçme hakkını Atatürk tarafında dünyada  ilk defa verildi ,Şu dönemlerede ise kadın hakları ellerinde yavaş yavaş alındığı görünmektedir kadın her alanda eşit bir şekilde mücadele verilmesi gerekir her alanda eşit temsili gereklektedir ,kadınlarında güzel bir şekilde mücadele etmesi gerekiyor mücadelesiz hiçbir şekilde olmaz

Anneler Günü Çiçeği
Anneler Günü Çiçeği

İstanbul sözleşmesi aktif olması gerekmektedir. İstanbul sözleşmesi 34 ülkenin imza attığı sözleşme İstanbul’da yapıldığı için söylenmektedir. Sözleşme  bugüne kadar aktif olmadığı halde günde 1 kadın ortalama öldürülmekte ve  şiddet devamlı mahruz kalan kadınlar mevcuttur bu sözleşme AKP döneminde yapılan sözleşmedir. AKP şuan buna karşı çıkmaktadır.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, BAĞLAYICI NİTELİĞE SAHİPTİR”

Türkiye’de son 10 yılda kadına yönelik şiddetin yüzde 1400 arttığını, 2020 yılında 300 kadın öldürülürken 171 kadının ölümünün de şüpheli olarak kayıtlara geçtiğini dile getiren Dr. Şevkin, 2021 yılının ilk dört ayında 95 kadın cinayeti yaşanırken, 59 da şüpheli kadın ölümü gerçekleştiğine dikkat çekti. Kadına yönelik şiddet konusunda bağlayıcı niteliğe sahip ilk uluslararası sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi’nin kadına her türlü şiddetin önlenmesini amaçladığını, bununla birlikte, ev içi şiddete maruz kalan erkekler ve yaşlılar gibi diğer şiddet mağdurlarının da uygulamaya dahil edilmesinin teşvik edildiğini anımsatan Dr. Şevkin,  “Türkiye’de 2008 yılından 2021 yılının Nisan ayı sonuna kadar 3580 kadınımız öldürülmüş. Yazık günah değil mi? Her gün ama her gün kadın cinayetiyle karşı karşıya kalıyoruz. Aile içi şiddetin, çocuklara tacizin, tecavüzün günlük raporunu bile tutamıyoruz” diye konuştu.

ADANA YATIRIMLARI

Tarım alanında istenilen yapılamamakta çiftçiler zor durumda kaldı tarlada mahsulleri kaldı CHP ‘li Belediyeler çiftçiler konusunda girişimde bulunduktan sonra hükümette girişimde bulunmaya başladı . Çiftçiler için mazot ve gübrede istenilen indirimler konusunda girişimler yapılamamaktadır.

01 FM KENT VE GÜNDEM KONUGU CHP MİLLETVEKİLİ ŞEVKİN
01 FM KENT VE GÜNDEM KONUGU CHP MİLLETVEKİLİ ŞEVKİN

Tarım alanında teşvik 2016 yılından bu yana tek bir girişimde bulunmamaktadır. Ayrıca bölgemiz teşvik bölgesinden çıkarılmıştır. Adana bu durumda geri kalmıştır. Ceyhan enerji konusunda ki çalışmalar yıllarca sürmekte istimlak çalışmaları hala devam etmekte bir sürünceme şeklinde sürmektedir.

Cumhurbaşkanı Ceyha’nın enerji ihtisas alanı olarakseçilmesinden bu güne kadar bir atılım yapılmamakta, her seçim döneminde vaatlerde  bulunduğu halde sonuçlanamıyor.

Hükümet bu durumda girişimde bulunmalıdır.  Adana  odaklı çalışmalar bulunmamakta ,Buradan ‘da 15 milletvekiline çağır yapıyorum birlik beraberlik içinde bölgemiz için çalışmalar yapılması gerekiyor kültürel ,Tarım ,sanayi alanında teşviklerin tekrar verilmesi ve kalkınması için Adananın 15 Milletvekiline çağrı yapıyorum ,Tekrarlıyorum Adananın kalkınması için birlik beraberlik içinde  Adanamız için çalışalım Adana havaalanı içinde girişimlerimiz var CHPLiler olarak  değil tüm adananın üst düzey yöneticiler olarak elbirliği içinde Adana’yı en iyi konuma getirelim

Dr. Şevkin, tüm Türkiye’nin bayramını kutladı, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyanın baş belası haline gelen Covid-19 salgınının bir an önce sona ermesini ümit ederek tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış dolu yarınlar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir