DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANI KİM ?
DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANI KİM ?

Birkaç kişi Ben Doğu Türkistan Cumhurbaşkanıyım  veya Doğu Türkistan’ı Temsi ediyorum Diye Türkiye’de veya Bir Başka Ülkede Platformlar kuruluyor .Doğu Türkistan Sahipsiz Neden Sahipsiz Kim bu duruma dur diyecek Türkiye ve Birleşmiş milletler neden bu durumlar dur demiyor

Doğu Türkistandan çıkaanlar kamuoyu oluşturup seslerini duyurmaya çalışanlar birlik içinde mücadele neden edemiyor

Kim Bunlar kimi Cumhur Başkanıyım diyor kimi Uygur Türkleri Platformu diyor kimleri Temsilciyim diyor bu çekişmeler nereye kadar gider Türkiyede ve Dünyada Doğu Türkistanlıların Duygularınımı sömürüyorlar .

Bu duruma Kim Dur diyecek

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman Ben Cumhurbaşkanıyım demekte her hangi bir resmi başvuru belgesi varmı ?

HABERİN SONU Muhabiri  Çağlar Ertürk’ün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğüne yaptığı başvurunun sonucu şok bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bu sonuçta kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan’ Türkiye Cumhuriyeti Makamlarına resmi bir başvurusu şuana kadar yok

“Basın muhabirimiz Sayın Çağlar Ertürk Masum insanların hakkını Savunmak için yapmış olduğu araştırmalar sonucunda İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum ilişkiler Genel Müdürlüğüne Yapmış Olduğu Başvuru sonucunda Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Türkiye Temsilciliği Kuruluşunun ve Kendini Cumhurbaşkanı Olarak Tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman adındaki Şahsın resmiyetinin olmadığı sonuçlanmıştır.

Hak Hukuk Adalet kazandı Tüm Kamuoyuna saygıyla Duyurulur.”

OSMAN ÇİN İSTİHBARATI ADINA ÇALIŞTIĞI İDDİA EDİLİYOR!

Sahte ihbarları Çin İstihbaratı adına yaptığı düşünülen Abdulvali Buğrahan isimli şahsın ihbarları ile Uygur Türklerinin IŞİD suçlaması ile Tayland ve Mısır örneğinde olduğu gibi toplu halde Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilmesi ve iadelerin önünün açtığı da iddia edildi.

BÖYLELERİ MİLLİ DAVALARA ZARAR VERİYOR

Bu arada çok şarlatanlıklar oluştuğu bildirildi.

Bu konuda şu yorum yapıldı:

“Osmanlı Ocakları gibi ne ocakları diye aklına gelen Çakarlı arabayla geziyor bu ülkede bunu da özellikle belli et milli davaları istismar eden gruplar türedi”

İLGİLİ HABERLER

Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Osman’dan Açıklama

Doğu Türkistan’lı Kardeşlerimize Yapılan Zulme Susmayın

Doğu Türkistan Tanıtım Filmi Çekilecek.

Doğu Türkistan Ankara Büyükelçi Ve Yardımcısı Osman’ı Ziyaret Etti

Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Atanan Kabinesini Tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir