ADANA (HABERİN SONU) Adana Diş Hekimleri Odası ile Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ortak düzenlediği ‘Tam Seramik Restorasyon Uygulamaları’ semineri Adana Diş Hekimleri Odası’nda gerçekleşti. Seminere Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana bilim Dalından Prof. Dr. Sadullah Üçtaşlı konuşmacı olarak katıldı.

AĞIZ BAKIM ÜRÜNLERİNDE BİR YILDA 70 MİLYON DOLAR AÇIK VERİYORUZ

Seminerin açılış konuşmasında sadece ağız bakım ürünlerinde bir yılda 70 milyon dolar açık verildiğini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “2017 yılı ithalat ve ihracat rakamlarına bakıldığında diş fırçası, diş macunu, diş ipi, protez yapıştırıcısı gibi ağız bakım ürünlerinde 70 milyon dolarlık açık olduğu görülmektedir. Dışa bağımlılık had safhadadır. Dışa bağımlılıktan kurtulmanın bir yolu hastalarımıza yerli ağız bakım ürünlerini önermekten geçer. Çok kaliteli yerli ürünlerimiz var. Lütfen hastalarımıza yerli ürünlere teşvik edin. Paralarımızı dışarıya kaçırtmayalım. Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları Tanı ve Tedavi) Uzmanı meslektaşlarımıza sorduğumuzda diş fırçalamada macunun etkisinin yüzde 10, fırçanın etkisinin yüzde doksan olduğunu söylüyorlar. Ülkemizde sadece ağız bakım ürünlerinde bir yılda 70 milyon dolar açık veriyorsak bazı ülkelerin liderleri çıkıyor “Ben sizin ekonominizi mahvederim” diyor. Bu yüzden yerli ürün kullanın ve hastalarınıza tavsiye ediniz.” dedi.

Dışa bağımlılık had safhadadır. Dışa bağımlılıktan kurtulmanın bir yolu hastalarımıza yerli ağız bakım ürünlerini önermekten geçer. Çok kaliteli yerli ürünlerimiz var.
Bir yılda 70 milyon dolar açık verildiğini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler,

PROF. DR. SADULLAH ÜÇTAŞLI, SLAYT SUNUM YAPTI

‘Tam Seramik Restorasyon Uygulamaları’ konu başlığıyla slayt sunum yapan Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana bilim Dalından Prof. Dr. Sadullah Üçtaşlı, Sabit restorasyon başarısına etkili faktörlerin altını çizerek vakanın doğru planlanması gerektiğini,

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Sadullah Üçtaşlı, Sabit restorasyon başarısına etkili faktörlerin altını çizerek vakanın doğru planlanması gerektiğini,
PROF. DR. SADULLAH ÜÇTAŞLI, SLAYT SUNUM YAPTI

Konservatif diş kesimi, uygun indirek restoratif materyal seçimi, uygun simantasyon tekniği ve materyal seçimi, uygun okluzyon ve bitirme işlemleri, optimum oral hijyenin sağlanması ve devam ettirilmesi konularına açıklık getirdi. Sunumun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

BİR YILDA 70 MİLYON DOLAR AÇIK VERİYORUZ
Dışa bağımlılıktan kurtulmanın bir yolu hastalarımıza yerli ağız bakım ürünlerini önermekten geçer.?

HABER VEDAT ZÖHRE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir