Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ve Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Bağlum’da Akkuş Dernekler Platformunca düzenlenen programa katıldı.
Akkuş Dernekler Platformunca düzenlenen programda yaklaşık bin kişiye seslenen Özhaseki, “Ankara’da Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları arasında hiçbir fark yok. AK Partili Ahmet olmuş ya da MHP’li Mehmet olmuş, birbirimizden hiçbir farkımız yok. Ortak özelliğimiz şu: Biz yerliyiz, milliyiz. Bizim kafamız ne Kandil’de ne de Pensilvanya’da. Allah onları da sevindirmesin diye zaten mücadeleye devam ediyoruz” dedi.
Özhaseki, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ve Doğu ile Güneydoğu’da yaşananlara hatırlatarak, “Ülkemizin en ücra köşesinden, en uç noktasına kadar bizim toprağımızın adı Türkiye’dir, bunu da başka kimse değiştiremez” diye konuştu.

Özhaseki: 100 binden fazla kişi iş bulacak
Özhaseki, “Ankara’nın ihtiyacı olan projeler hazır. Ankara başka bir kent olacak. Yaptığımız projelerle 100 binden fazla kişi iş bulacak, aş bulacak” diyerek istihdam müjdesi verdi. 
Ankara’yı “üstü tül ile örtülmüş hazine”ye benzeten Özhaseki, başkentin kültür-sanat, ticaret ve spor alanlarında hak ettiği yeri alması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.
Altınok: “Emaneti ehline teslim ediyoruz…”
Altınok, “31 Mart’ta Keçiörenli hemşerilerimiz emaneti ehline teslim ediyoruz derse, bu güzel hizmetler artarak devam edecek. Yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim büyükşehir belediyesinden alacağımız destekler var. Keçiören’e yapacağımız birçok eser var. Biz hiçbir zaman makamda görev yapmadık bundan sonra da makamda değil, sokaklarda olacağız. Dernek başkanımız cenaze aracı sorunundan bahsetti. Gece veya gündüz fark etmez Keçiören Belediyesi’nin cenaze araçları emrinizde olacak. 31 Mart’ta kadar hep birlikte çalışıp seçimi kazanacağız” ifadelerini kullandı.
Programa Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan da katıldı. Program plaket takdiminin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir