Paz. Oca 29th, 2023
TDP ADANA İL SÖZÇÜSÜ HAKAN AKIN

Emekli Ters Köşeye Düştü.

Asgari ücrete yapılan tarihi zam (!) dan sonra emekliler büyük bir beklenti içine girdi diyen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Adana İl Sözcüsü Hakan Akın, “İktidar yaptığı  zamla emekliyi ters köşeye düşürdü.En az asgari ücrete yapılan kadar zam bekleyen emekli TÜİK kurbanı oldu” dedi.

İl Sözcüsü Akın, “Dolar ve Euro’nun önlenemeyen iniş çıkışlarını fırsata çevirenler, halkı düşünmüyorlar. Yılın son aylarında yapılan zamlar dar gelirliyi iyice sıkarken, Yıl sonu  enflasyonu açıklayan TÜİK bu hesaplamaları neye göre yapıyor. Çarşı, pazarda yangın var. Neredeyse akatyakıta saat başı zam geliyor. Marketlerde elemanlar ellerinde makinalarla değişen fiyatları yazmakta zorlanıyorlar. Göstermelik yapılan indirimler gerçeği yansıtmamaktadır” şeklinde konuştu.

Ocak 2021’den, Kasım 2021’e kadar aylık 1,68 ile 3,51 arasında değişen ne oldu da Aralık sonu aylık13,50, yıllık toplam 36,08 oldu? Sorusunu soran Türkiye Değişim Partisi Adana İl Sözcüsü Hakan Akın, “Asgari ücreti 4,253,00 Tl’ye çıkaran iktidar vatandaşlara şirin görünmek için Asgari Geçim İndirimini kaldırdığını açıkladı. Bu açıklamayı yaparkende son zamanların en yüksem zammı olduğu belirtildi. Şimdi şu soruyu sormak lazım. TÜİK’e nekadar güvenmeliyiz?” ifadesini kullandı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Adana İl Sözcüsü Hakan Akın, “Zaten saat başı yapılan zamlara alışan vatandaşlara, çalışanlara, işçiye, memura yapılan muhteşem zam (!)la öğünen iktidar, neden elektrik ve doğalgaza yapılan küçücük (!) zamları açıklamak için yeni yılı bekledi. Asgari ücrete yapıtıkları muhteşem (!) zammı (%50), Doğalgaz ve Elektiriğe yapılan küçücük (%50- %130) zamla daha maaşları ellerine geçmeden almış olmuyorlar mı?” dedi.

Elektrik ve Doğalgaza yapılan zamları yılın ilk günlerinde açıklayarak emeklinin daha da perişan olduğunu belirten İl Sözcüsü Akın, “İktidar bu hamlesiyle emeklileri ters köşeye yatırmıştır. Zaten zar zor geçinen 13 milyon insanı daha da zora sokmuştur. Şunu unutmamak lazım, rahmetli Süleyman Demirel’in deyimiyle, “BOŞ TENCERE İKTİDARI DEĞİŞTİRİR”. Maaşlara yapılan zamlarla, zorumlu kullanıma yapılan zamlar arasında bu şekilde uçurumlar vatandaşların idarecileri sorgulamalarına ve seçimlerde nasıl oy kullanacaklarını belirleyici faktörlerdir. Hele hele 13 milyon c.varında ki emekliler daha da belirleyici olurlar” şeklimde konuştu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir