Emekli toplumun gerçek vicdanıdır,

Emekli maaşımızı eşimizle, kızımızla ve maaşını kaybeden oğlumuzla paylaşıyoruz.

Gen ve hala gücümüz kuvvetimiz yerindeyken, çalışamayak olduğumuz zamanlarda geçimimiz sağlayabilmek için emekli maaşı hayali ile seneler hatta bir ömür geçiriyoruz. Buna karşın alınan emekli ücretlerinin çalıştığımız dönem kesintilerine kıyasla çok düşük olması emekli kesimin zor duruma düşmesine, hayat standartlarının düşmesine sebep olmaktadır. Ve emekli her geçen gün daha da yoksullaşmaktadır.

Emekli kesime verilen haklar çoğu zaman sadece kağıt üzerinde (havada) kalmakta.

Emekli kesimin bu duruma dur demesi için gereken kurum ve kuruluşlar ile emeklilerin bizzat kendisinin bu duruma dur deme vakti gelmiştir.

MÜCADELE EDECEĞİZ…

Yoksulluktan perişan ve politikalardan rahatsız olan ve de artık yeter diyen emekliler ile birlikte legal yoldan mücade etme dönemi başlamştır.

VAADLER SORUNLARI ÇÖZMÜYOR…

Emekli ve çalışan kesim atık, maaşlarının ve kazanılmış haklarının fonlara aktarılmasına sebep olan kişilerin, sözlerine artık inanılmamaktadır. Emeklilerin büyük çoğunluğu artık herşeyin farkındadır. Biz boş vaad ve siyasi masallarla daha kaç seçim geçireceğiz? Cari açığı kapatmak emekli ve çalışanlar üzerinden tasarruf yapılıyor. Bu politikalara sessiz kalmamalı gereken yasal düzenlemelerin düzgün şekilde yapılması için birlikte hareket etmeliyiz.

Bu ülkenin kaderini belirleyecek çoğunluğa sahibiz. Birlik olmamız kazanılmış hakların gaspına dur diyecektir. EMEKLİ TOPLUMUN VİCDANIDIR…

Mehmet TAŞKIRAN

HABERİNSONU GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir