PENBE, “TAKIM OLMAYI GALATASARAY’DA BAŞARDIK. ŞU ANDA TARSUS’TA YAŞIYORUM”

5 Ocak Rotary Kulübü tarafından kişisel gelişim için kurulan 5Ocak Akademi’nin ilk konuğu Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Ergün Penbe oldu.

Türkiye Milli Takımı’nın ve Galatasaray’ın efsane futbolcularından ve şuan Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörlüğü yapan Ergün Penbe, Takım olmak adlı seminer verdi. Etkinliğe Tarsus İdman Yurdu Başkanı Mustafa Şendağ, 5 Ocak Rotary Kulübü üyeleri ve misafirler katıldı.

Milli Takım ve Galatasaray anılarının da anlatıldığı seminerde Ergün Penbe örneklerle takım olmanın önemi ve nasıl olunacağı konusunda bilgilerini aktardı. “Bireysel oyunda kendine güveniyorsan, kendini iyi hissediyorsan başarılı olursun, fakat takım oyununda arkadaşlığın ve aile bağlılığının iyi olması gerekiyor” diyen Ergün Penbe sözlerine şöyle devam etti. “Biz bunu Galatasaray’da uzun yıllar iyi sürdürdük ve başardık.

Takım oyununda veya bunu bir işyeri içinde söyleyebiliriz. Bireysel istediğiniz kadar iyi olun takım olamazsanız başarı yakalamak çok zor hatta olmaz. Tüm halkaların, bağların iyi olması gerekiyor. Birinin hatasını diğeri kapatıyorsa birbiriniz için mücadele ediyorsanız takım olmak budur bence”
Galatasaray’dan da şu an bulunduğum Tarsus İdman Yurdu’ndan da örnek verebilirim bunu iki yerde de iyi başardık.

Galatasaray’dan da şu an bulunduğum Tarsus İdman Yurdu’ndan da örnek verebilirim bunu iki yerde de iyi başardık. 4 yıl şampiyonluk yaşadığımızda Başkanından, yönetimine, hocasından sağlık ekibine, masörden malzemeciye futbolcusundan tesiste çalışan yardımcı arkadaşlarımıza kadar bir aile olduk. Bunun sonunda da başarıyı yakaladık. Takım oyununda veya bunu bir işyeri içinde söyleyebiliriz. Bireysel istediğiniz kadar iyi olun takım olamazsanız başarı yakalamak çok zor hatta olmaz. Tüm halkaların, bağların iyi olması gerekiyor. Birinin hatasını diğeri kapatıyorsa birbiriniz için mücadele ediyorsanız takım olmak budur bence”

Konuşmaların ardından konukların sorularına da cevap veren Ergün Penbe’ye 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Okan Ejder katılımlarından dolayı bir plaket takdim etti. 

HABER ZAFER ŞAHİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir