Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, akıllı kart işlemlerinin mobil olarak da kesintisiz sürmesi için belediye otobüsünü dizayn ettirip, kent içi ulaşımda hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.

Gezici Akıllı Kart İşlem Merkezi hizmete başladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarının kullanımını teşvik etmek amacıyla yürüttüğü Toplu Taşıma Kullan Zaman Sana Kalsın Projesi kapsamında hizmeti vatandaşın ayağına götürdü. Başkan Sözlü, belediye otobüsü, metro, özel halk otobüsü ve dolmuşlarla kullanılan akıllı kart işlemlerinin yapılabildiği Gezici Akıllı Kart İşlem Merkezi’ni kent halkının hizmetine sundu. 
TOPLU TAŞIMADA KALİTE STANDARTLARI YÜKSELİYOR
Akıllı kent uygulaması, akıllı karta banka kredi kartlarından online dolum, bölgesel ulaşım rehberi, 225 belediye otobüsünde ücretsiz internet (wi-fi) kullanımı ile toplu taşıma hizmetinde kalite standartlarını sürekli yükselten Başkan Hüseyin Sözlü, bir belediye otobüsünü modifiye ettirerek Gezici Akıllı Kart İşlem Merkezi’ne dönüştürdü. Amacına uygun şekilde dizayn edilen otobüs,  ilk olarak Adana Büyükşehir Belediyesi önünde hizmet vermeye başladı. 
AKILLI KART MERKEZLERİNDEKİ HİZMETLERİN TAMAMI BU OTOBÜSTE VERİLİYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi’nde görevli personelin mesai yaptığı Gezici Akıllı Kart İşlem Merkezi’nin kentin kalabalık noktalarında mobil hizmet vereceği, vatandaşların ofislere gitmeden akıllı kart işlemlerini yaptırmasında büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi. Gezici Akıllı Kart İşlem Merkezi’nde şehit ve gazi yakınları, engelli, öğrenci, 65 yaş üstü vatandaşların kişiselleştirilmiş seyahat kartlarını çıkarabileceği, vize işlemlerini yaptırabileceği, kartlarına bakiye yükletebileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir