Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz-yaninda

Adana Barosu Uyum Bürosunun Kira Sözleşmesi Törenle İmzalandı

Av.Semih Gökayaz “Dayanışma Ruhu İle Tüm Zorlukları Aşacağız” 

Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, 31. Dönem Olağan Genel Kurulunda meslektaşlarına söz verdiği projelerini hayata geçirmeye başladı. Adana Barosu mesleğe yeni başlayan meslektaşlarının hem mesleğe daha etkin uyum sağlamaları, hem de ekonomik olarak desteklenmeleri amacıyla kullanılabileceği Uyum Bürosu’nun kira sözleşmesi Baro Başkanlık odasında düzenlenen törenle imzalandı.

Uyum bürosu, 50 avukatın bir yıl süreyle kullanabileceği büro olarak hizmet verecek. Uyum bürosunda yer alacak genç meslektaşlarımız yarısı 1. altı ayın sonunda, 2. yarısı bir yılın sonunda olmak üzere toplam 2.000,00TL ödeme yapacaklar. Toplam 320 m2 büyüklükte olan büroda bilgisayar, fotokopi ve mobilya ile donanımı sağlanacak. Meslek üstatlarımızın da düzenli olarak gelerek mesleki bilgi ve birikimlerini aktaracakları büronun adli yıl açılışıyla birlikte hizmete girmesi planlanıyor.

Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz
Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz

Avukatların “meslek sırrı” yükümlülüğü göz önüne alınarak büroda üç ayrı görüşme odası düzenlenecek. Görüşme odalarına ülkemizin ilk kadın avukatı Süreyya Ağaoğlu, Türkiye Barolar Birliği’nin kurucu Başkanı Av. Prof. Dr. Faruk Erem ve önceki dönem baro başkanlarından Av. Anibal Akdamar’ın adı verilecek.

Yapılan imza töreninde konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, “Bugün Adana Barosu için, mesleğe yeni başlayan meslektaşlarım için çok önemli bir gün. Bu imza töreniyle, Adana Barosu Uyum Bürosunu hayata geçirmek için çok önemli bir adım atıyoruz. Baro olarak meslektaşlarımıza aidiyet ve dayanışma duygusu içerisinde destek olmak en temel görevlerimizden biridir. İş arama sıkıntısı veya evde mesleki faaliyetini gösteren çok sayıda genç meslektaşımız var. Genç meslektaşlarımız bu sayede staj döneminden sonra mesleğe adım attıklarında zorluk çekmeyecekler. Bugün görevimizi yerine getirmenin, meslektaşlarımıza genel kurulda verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ” dedi.

Av.Gökayaz sözlerine şöyle devam etti: “Avukatlık mesleğinin zorlukları günbegün artıyor. Mesleğe yeni başlayan genç avukatlarımızın mesleğin başında karşılaştıkları zorlukları azaltmak ve yollarını açmak için hep beraber çok çalışacağız.

Adana Barosu olarak bu zorlukları dayanışma ruhu ile aşacağız. Meslektaşlarımızın karşılaştıkları zorluklarla ilgili görüş, öneri ve taleplerini bizlerle paylaşmalarını rica ediyor, Baromuzu ortak akılla yönetme konusunda meslektaşlarımızla ortaklaşmak istiyoruz. Genç avukatlarımızın geleceğimiz olduğu bilinciyle hareket ederek mesleki dayanışma ruhunu yükselteceğiz.”

Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av.Miyesser Ersalan Önenli ile mülk sahibi M. Fatih Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Av.Özcan Delihasan, Av.İlker Güzel, baro üyesi Av.Mustafa Gökçe ve Stj.Av.Nazife Semra Şahinkuş’un de hazır bulunduğu imza törenin ardından kiralanan büroya gidildi.

Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz, Atatürk Caddesi sonunda Sular Plaza 9. Kat’ta bulunan büroda Genel Sekreter Av. İlker Mengü, yönetim kurulu üyeleri Av. İlker Güzel, Av. Neval Yurtdaş ile plan, proje ve yeniden inşası hakkında iç mimarla durum değerlendirmesi yapıldı. Uyum Bürosu’nun tefrişi hızla başlamış olup en kısa sürede avukatların hizmetine sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.