muzeyyen sevkin-meclis HABERİN SONU www.haberinsonu.com

Harita teknikerlerini atamama bahanesi

CHP Adana Milletvekili  Dr. Müzeyyen Şevkin, daha önce işe alınan bazı personellerin kurum değiştirdiği gerekçesiyle yeni atama yapılmayacağının belirtilmesine tepki gösterdi

Harita teknikerlerini ‘atamama bahanesi’ meclis gündeminde

“Kurumlar arası geçiş yeni atamaların önünü kesemez”

NOVACELL AJANS/ANKARACumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Harita ve Kadastro Teknikerlerinin istihdam sorununu meclise taşıdı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi sunan Dr. Şevkin, ana kurumları olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) bölümlerinde çalışabilecek üç bölümden biri olan Harita ve Kadastro Teknikerlerinin istihdam konusunda büyük mağduriyet yaşadığına işaret etti.

“BAHANE OLAMAZ”

Mezun öğrencilerin TGKM yetkilileriyle gerçekleşen görüşmelerinde daha önce işe alınanların Kadastro Müdürlüğü’ne geçiş yaptıkları gerekçesiyle yeni dönemde Tapu Müdürlüklerine Harita Teknikeri ataması yapılmayacağının belirtildiğine dikkat çeken Dr. Şevkin, “Bu açıklama yeni personel alınmamasına gerekçe oluşturamaz” dedi.

“YENİ PERSONEL ALINACAK MI?”

Kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin ilgili yasalar gereği kurumlar arası geçiş yapma hakkı olduğuna vurgu yapan Dr. Şevkin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un şu sorulara yanıt vermesini istedi:

muzeyyen sevkin-meclis HABERİN SONU www.haberinsonu.com
Muzeyyen Şevkin-Harita ve Kadastro Teknikeri var mıdır?
TGKM 2021 yılında yeni personel ataması yapacak mıdır?

“Son 5 yılda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne atanan Harita ve Kadastro Teknikeri sayısı kaçtır? 2020 yılında atanan Harita ve Kadastro Teknikeri var mıdır? Varsa atanan tekniker sayısı kaçtır? Atandıktan sonra kurumlar arası geçiş yapan teknikerler nedeniyle yeni atama yapılmadığı doğru mudur? TGKM 2021 yılında yeni personel ataması yapacak mıdır? Atama yapacaksa hakkaniyet ölçüsünde Harita ve Kadastro Teknikerlerine de yer verecek midir? Yer verecekse atanacak tekniker sayısı kaç olacaktır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir