Çar. Mar 22nd, 2023
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur yaptığı basın açıklamasında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

Uğur Batur yaptığı basın açıklamasında işsizlikten, Merkez Bankası rezervlerine kadar birçok verilerle ekonomiyi değerlendirdi. İşsizliğin TÜİK’in sahte verilerine rağmen yüksek olduğuna dikkat çeken Batur; “TUİK rakamı düşük çıkaracak şekilde hesaplasa da 2003-2021 yılları arasında işsizlik ortalaması %11,4 , 2021 yılı işsizlik oranı ise %11,2 oldu. Herkes konuştu, AKP yaptı. Gençler işsiz, emekliler tekrar çalışma çabası içerisindeyken 1,2 milyon Suriyeli kaçak çalışıyor. Suriyelilere harcanan 90,8 milyar doları yatırıma yöneltmiş olsalardı ve Suriyelilerin ülkelerine güvenli biçimde geri dönüşlerini sağlayabilselerdi, toplam 2.7 milyon Türk vatandaşı iş sahibi olacaktı.” dedi.

Emine Erdoğan’a Teşekkür

Konuşmasının devamında uygulanan ekonomi modellerini değerlendiren Batur; “İlk açıklanan sarayın değil, halkın tasarrufuna dayanan “EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI” modeli. Halkın tasarruf yapması için, porsiyonları küçültün, harcamayı azaltın ve evdeki doğalgaz derecelerini bir iki derecelerini bir iki derece azaltın gibi, öneri sunan sarayın şatafatı sekteye dahi uğramadı.

Ama hakkını yememek lazım Emine Hanım tasarrufu mango kurutarak saklamayla yaptı. (Mangoyu kurutup saklayan Emine Hanıma tasarruf yaptığı için teşekkür ederiz)” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir