Emine BAL Engellilere İş Desteği Verin

Hiç kimse engelli olmak istemez .Sorumsuz ve dikkatsiz sürücü tarafında yıllar önce olan kaza neticesinde tedavisi yapılması sözü veren sürücü bu durumda aile şikayet etmemiş ve sorumsuz sürücü daha sonra aileye benim gücüm yok deyip vazgeçmesi ,4 yaşında engelli kalmasını Emine Bal istermiydi buduma gelsin Tedavisi yapılmış olsa Emine Bal daha sağlıklı hayatı olacaktı, Şuan çocukluğunu yaşayamamış ve genç kızlık hayalini kuramamış genç olarak hiç bir yerde yarım alamıyor.

Tek yardımı engelli maaşı maaş ise 800 TL bu günün ortamında her hangi bir deste yok Emine Bal Yardımdan çok İş imkanı aramakta orta ve Liseyi bitirmiş olan Emine Bal ‘ın öncelikle kendisine iş imkanı istemekte Engelliler dernekleri bu konuda neden istihdam konusunda yardımcı olmuyor.

İş yerleri iş kanununa gör e engelliler işe alma durumları mevcuttur. Engelliler dernekleri istihdam konusunda eğitimlerini iş kollarına göre yetiştirmeleri ile iş dünyasına kazandırma imkanlarını neden kullanmıyorlar.

Emine Bal ”27 yaşındayım. Ben doğmadan babam vefat etmiş ,4 yaşındayken yolda top oynarken top yola gitti. Topu almaya giderken arabaya bana çarptı .

Çarpan adam ilgileneceğini söylediğinden yakınlarım şikayetçi olmamış. Omurilik felci oldum .Kazadan sonra çarpan kişi durumum yok deyip ilgilenmedi .Annem 65 yaşında Alzheimer’dan yatalak oldu .Köydeki akrabaları bakıyor. Kardeşlerimde sahip çıkmadığından kendi başıma bir arkadaşım ve 5 çocuğuyla kirada oturuyoruz.

800.00 TL engelli maaşıyla geçinemiyoruz ,Arkadaşım küçük kızıyla tarlaya gidiyor. ,Sadece geçici süre idareten kalıyorum. y-

SİZ YARDIM SEVERLERDEN ÖNEMLİ İSTEĞİM VAR .ŞUAN KULLANDIĞIM TEKERLEKLİ SANDALYEM ARIZALI OLDUĞUNDAN YENİ BİR TEKERLEKLİ SANDALYE MOTORLU VEYA MOTORSUZ OLANDAN İHTİYACIM VAR .SİZLERDEN DESTEK BEKLİYORUM GSM 538 504 70 05 İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Emine BAL
Emine BAL

Tekerlekli sandalyemi 15 yıl önce komşumuz vermişti .Şimdi kullanılamayacak duruma geldi, Aynısından tekerlekli sandalyeye ve geçinebilmek için oturarak yapabileceğim bir işe ihtiyacım var”

Tüm Sivil Toplum Derneklerini ve İş Dünyasına Emine Bal Çağrıda bulunuyor .

Fotoğraflar Hulusi ÇAĞLIYAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir