Hope Alkazar, iklim kriziyle mücadeleHope Alkazar, iklim kriziyle mücadele

HOPE ALKAZAR SANHESİ’NE TAŞINIYOR!

Hope Alkazar, iklim kriziyle mücadelede neslimizin hikayesini değiştirmek için yola çıkan ve toplumun her kesiminde dönüşümü amaçlayan Yuvam Dünya iş birliği ile “The Breakdown”ı sahneye taşıyor.

İklim krizi artık kaçamayacağımız ve görmezden gelemeyeceğimiz kadar gerçek ve yakınımızda. Çevrenin bilinçsiz bir şekilde kullanımının sonucu olarak; çeşitli bitki ve hayvan türlerinin nesli tükenmekte, buzullar erimekte, bilinçsiz bir şekilde elektrik kullanımı ve doğal kaynakların tüketilmesi iklim krizini arttırıyor.

Beş ayrı bölümden oluşan “The Breakdown” belgesel serisi ele aldığı iklim krizine; iklim inkarı, iklim adaleti ve iklim çözümleri gibi konulara The Green New Deal UK’den Mary Heglar, Christiana Figueres, David Wallace-Wells, Naomi Oreskes ve Fatima Ibrahim gibi iklim uzmanları ve aktivistlere yer vererek odaklanıyor. İlk gösterimi özel bir davet ile 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek “The Breakdown”, 24 Nisan Pazar günü ve 28 Nisan Perşembe günü Hope Alkazar’ın web sayfası üzerinden online kayıt oluşturan misafirlerini ağırlayacak. 

Yuvam Dünya Hakkında

Yuvam Dünya, iklim krizinin hikayesini kapsayıcı bir şekilde anlatmak ve kültürel dönüşüme öncü olmak için yola çıkmış; ülkemizin önde gelen şirketlerinin yeni nesil liderleri, sanatçılar, bu krizi anlatmak için yola çıkmış aktivistler, sivil toplum gönüllüleri, bilim insanları, iletişimciler ve sanatçılar bu amaç için buluştuğu bir dernek. Projelerini eğitim, özel sektör ve toplumsal etki olarak üç dal altında gerçekleştiren Yuvam Dünya, iklim krizinin geleceğe değil bugüne ait bir sorun olduğunu ve bu kriz ile mücadelede her birimizin çözümün bir parçası olduğunu sanat ve sporun hikaye anlatıcılığı yöntemlerini kullanarak anlatıyor.

HOPE Alkazar Hakkında

Hareket etmenin dönüştürücü gücüne inanan, sporcular ve tüm yaratıcı fikirleri her zaman desteklemeyi kendine görev edinen Nike, HOPE Alkazar ile beraber ortak bir hareket platformu oluşturdu. HOPE Alkazar, alışılmışa kafa tutarak anlamlı bir değişim yaratmak, kimliğini ve sahiplendiklerini dünyaya anlatmak, kolektif bir bilinçle birlikte dönüştürmek için harekete geçenlerin buluşma noktası olarak konumlanıyor. Fikirleri ve çalışmaları ile fark yaratan kişi ve toplulukları spor, kültür ve sanat ekseninde, sosyal iyilik amacıyla buluşturuyor. Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan HOPE Alkazar, Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir ‘hareketin sahnesi’.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala