TYGD ADANA ŞB.BAŞKANI Mehmet TAŞKIRAN Ülkeyi yöneten siyasilerin bu kadar emekçi ve emekllerin verdikleri sözü hiç bir sözü yerine getirmediğini,devletin iktidarın aklı ekçi emeklilerin vicdanı sızlıyor dedi.

Emkçi ve emeklinin yaşadıkları sıkıntılarla ilgili açıklama yapan TAŞKIRAN emekçi ve emeklilerin yaşam koşullarının her geçen gün daha’da ağırlaştırdığını dile getirdi.Siyasilerin bu kadar emeki ve emekliler içinseçimlerde verdikleri sözleri yerine getirmemesini eleştiren TAŞKIRAN kamu emekliliğini yok eden ve SGK yasası yapaparak reforum yasaı yapar. Kendilerine değilmiş gibi her seçimde vaadlerle emekçi ve ekliyi düşünen siyasetçyi oynarlar.

Halbuki bizler yaşadıklarımız unutup siyasilerin çok masalları peşinde daha kaç seçi geçireceğiz,emekçi ve emekliler hep birlikte yaşam alanlarında iş yerlerinde örgütlü çalışıp mücadele ederek hükümetlere görevlerini hatırlatmak zorundayız dedi.

HAKİKATLAR  KONUŞULSUN

TAŞKIRAN açıklaması şöyle sürdürdü yıkılan,yakılan değil yaşlı dostu kentler istiyoruz.Ülkeyi yönetenler savaş yoksuluğu işsizleğe baskı araç oalarak kullanılıyor.Savaş önce hakikatları öldürüyor.Savaş ekonomisi insanı,doğayı yok ediyor.Derin hukuksuzluklar yaşanıyor,ceza evleri doluyor,morglar dolup taşıyor,yaşananlar uzak ve başkasının değil,yaşanan bizim acılarımız, korkular,ölüm bizim otlumsal barış,toplumsal adalet ,toplumsal dayanışmalar tehtit ediyor.

Devletin ,iktidarın  ve hükümetin aklı emekçini ve emeklini vicdanın sızlatıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir