İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse

İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse; “Amacımız Halkımızın Rahatı”

ADANA İmamoğlu Belediye Başkanlığını 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kazanan CHP’li Kasım Karaköse , hizmet üretmek için aday olduğunu, vatandaşlarında kendisine güvendiğini bunun sonucu da seçimi kazandığını belirtti.

Karaköse, “Yaklaşık olarak 7 milyon tl’sini ödedik

Belediyeyi 30 milyon Tl borçla devraldıklarını belirten Karaköse, “Yaklaşık olarak 7 milyon tl’sini ödedik. Bu güne kadar yaptığımız yatırımlar ve çalışmalar için borç almadık. Kendi imkanlarımızla ve yaptığımız tasarrufla bunları başardık. Halkımızın güvenini sarsmadık, sarsmayacağız. Biz bu makama koltuk için değil vatandaşlarımıza hizmet için geldik” dedi.

İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse
İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse

Salgın döneminin ilk günlerinde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık,

Karaköse, seçildikleri günden beri yaptıkları bu hizmetlerden dolayı en başarılı ilçe oldukarını ifade ederek, “Salgın döneminin ilk günlerinde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık,28 bin nüfuslu ilçemizde 2, 3 bin maske yaptırıp dağıttık. Kurduğumuz aşevleri ile cenazelere ücretsiz yemek veriyoruz. İlçemizde bulunan Çukurova Üniversitesi, İmamoğlu Meslek Yüksek Okuluna gelen kız öğrencilerimiz için Kız Öğrenci Yurdu yaptırdık. Ayrıca halkımzın ücret ödemeden yaralanması için de Düğün salonu yaptırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” şelinde konuştu.

İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse

İmamoğlu Belediyespor Voleybol takımı Kadınlar 2. Ligde

Sporada büyük önem verdiklerini ifade eden Karaköse, Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak spora yönlendirdiklerini belirterek, “Futbolda İmamoğlu Belediyespor geçen sezon Süper Amatör Lige çıkma başarısını gösterdi. Ayrıca Kadınlar Voleybol’da İmamoğlu Belediyespor Voleybol takımı Kadınlar 2. Ligde başarılı bir şekilde mücadele veriyor. Ben bütün sporcu kardeşlerimi başarılarından dolayı kutluyorum. Bizler her konuda kendilerine destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Salgın döneminin ilk günlerinde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık,
Salgın döneminin ilk günlerinde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık,

Pandemi dönemi başladığında kapalı olan işyerlerine yardım yapıldı

Başkan Karaköse, “Ben kimseyi ayırt etmem. Bize terörist diyenlere bile yardımlarımızı yaptık. Meclisimizden bir karar alacağımız zaman zorluk çıkıyor. Sayılar 8’e, 8 benim oyumla beraber. Pandemi dönemi başladığında kapalı olan işyerlerine 1.000’er  Tl  yardım yapalım dedik Kahvehaneler, Berberlere, Kafe ve internet cafe gibi yerlere buna bile engel odular, ama yinede az da olsa bu yardımları yaptık. Halbuki bu yardımlar için kredide çekmedik. Anlamıyorum vatandaşın menfaatine olana bile karşı çıkıyorlar” ifadesini kullandı.

Asgari ücret konusunda çalışıyoruz
Asgari ücret konusunda çalışıyoruz

Zeydan başkanın talimatıyla 40 km’lik boruların büyük kısmı değiştirildi.

Büyükşehirin gereken desteği verdiğini vurgulayan Karaköse, “Zeydan Başkan ilçemizin yollarını asfaltlamak ve diğer işler için gereken desteği sağlıyor. İçme suyu için daha önce Asbest borular döşenmiş. Bu da kansorejen madde içeriyor. Zeydan başkanın talimatıyla 40 km’lik boruların büyük kısmı değiştirildi.  2019 yılına kadar yaz aylarında İmamoğlu su sıkıntısı yaşarıdı bu sorunuda çözdük. Bu astbest boruların değişmemesinden dolayı ve geçen dönemde de asfaltlama yapıldığı için ilçemizde kanser hastalarında artışlar meydana geldi. Bu sağlıksız boruların değişimiyle haylkımız daha temiz ve sağlıklı suya kavuşmuş oldu.” Şeklinde konuştu.

Asgari ücret konusunda çalışıyoruz

Karaköse, “Geçen dönem hizmet yoktu. Çalışmayanlar işe alınmıştı. Şimdi Asgari ücret konusunda çalışıyoruz. Aksama olmaması için hesaplamalar yapılıyor. Çalışanlarımızı sıkıntıya sokmayacağız. Söz verdiğimiz şeyleri yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Belediye olarak hiç kredi çekmedik. 3 minibüs, 3 kamyon aldık. Adana Büyükşehir Belediyesi ‘de destek veriyor.

Pandemi dönemi başladığında kapalı olan işyerlerine yardım yapıldı
Pandemi dönemi başladığında kapalı olan işyerlerine yardım yapıldı

Kasım karaköse

Araç parkımızı toplamda 9 araç alarak yeniledik. Şu anda hem Adana’dan gelen, hem de ilçe halkımızın yaralanacağı bir piknik alanı yapıyoruz. Burada Belediyemize gelir sağlaması için restoran ve kafeler yapacağız. Ova’da şelale olacak. Ayrıca bir de yeraltı şehrimiz var buranında çalışmaları kısa sürede başlayacak” dedi. UHA HABER AJANS

HABER Hakan AKIN

FOTOĞRAFLAR Abit TAŞÇILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir