internet gazeteciler cemiyeti
İnternet gazetecileri A Haber muhabirlerine yapılan saldırıyı kınadı.

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER) Yönetim kurulu tarafından yayınlanan bir bildiri ile, İstanbul Şile’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan deniz cankurtaranları tarafından yapılan saldırı kınandı.

Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü arifesinde yapılan saldırının son derece düşündürücü ve üzücü olduğuna dikkat çekilen açıklamada, olayla ilgili adı geçen bazı isimlerin azmettirici olduğuna ilişkin iddiaların da en az saldırı kadar vahim olduğuna dikkat çekilerek, sorumlulukla hareket etmesi gereken siyasilerin, bu gibi menfur olaylarla anılmak yerine, halkın gönlünde yer tutacak çalışmalara imza atmaları gerektiği ifade edildi.

ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan’ın imzası ile yapılan açıklamada, “Temel görevi kamuoyunun bilgilenmesi olan gazetecilerin mafyavari yöntemlerle engellenmeye çalışılması asla kabul edilemez. Bu itibarla, görevi başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımız muhabir Çağdaş Evren Şenlik ile kameraman Ayhan Arıtürk’e ve A Haber camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın faillerinin en kısa –zamanda yargı önüne çıkartılarak hak ettikleri cezayı almaları öncelikli beklentimizdir” denildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.