Ebediboğlu'ndan raf ömrü dolmuş ürün uyarısıEbediboğlu'ndan raf ömrü dolmuş ürün uyarısı

Ebedinoğlu’ndan raf ömrü dolmuş ürün uyarısı

DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, zincir marketlerin SKT’si bitmiş veya bitmeye yakın ürünleri indirim yoluyla vatandaşlara sattığını söyleyerek vatandaşları bu konuda bilinçli olmaları konusunda uyardı.
Raf ömrü dolmuş özellikle et ve et ürünleri (dana eti, tavuk eti, kıyma, köfte, sucuk, salam, sosis vb.) ile süt ve süt ürünlerinin (yoğurt, peynir, süt vb.) son kullanma tarihine dikkat edilmediği zaman halk sağlığını tehdit edici sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

İddiaya göre, bazı zincir marketler müşteri kazanmak için raf ömrü geçmiş bu ürünleri indirim yoluyla vatandaşlara satarak, vatandaşların sağlığını tehlikeye atıyor.
Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Zincir marketlerin bu etik dışı hareketle toplum sağlığını hiçe saydıklarını belirterek ” Yıllardır küçük esnafımız için mücadele ettiğimiz zincir marketler, son kullanım tarihi bitmek üzere olan ürünleri düşük fiyata satmaktadır.

Toplum sağlığı hiçe sayılmaktadır. Sağlığınız İçin zincir marketlerden alınan ürünlerin son kullanım tarihine dikkat edilmelidir.” uyarısında bulundu.

Kaynak: Ercan ÇAĞLAYAN/Diyarbakır Emek Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala