JANDARMA
Kaçakçılık ve Uyuşurucu ile Mücadele

Adana İl Jandarma Komutanlığınca; huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, başta asayiş, terör ve kaçakçılık olayları olmak üzere suçların önlenmesi, aranan şahısların yakalanması ve Koranavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerin denetlenmesi kapsamında 01-14 Haziran 2021  tarihleri arasında icra edilen faaliyetlerde;

Asayiş Uygulamalarına yönelik yapılan uygulamalarda; (44.450) şahıs sorgulanmış, sorgulamalar sonucu (162) şahıs yakalanmış, yapılan uygulamalarda (3) Ruhsatsız Tabanca ve (8) Ruhsatsız Av Tüfeği ele geçirilmiştir.

Uyuşturucu Madde İmal ve Ticaretinin Önlenmesine yönelik yapılan uygulamalarda; (787) Gram Kubar Esrar Maddesi, (10) Gram Toz Esrar Maddesi, (252) Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), (4.956) Kök Kenevir Bitkisi, (4) Adet Uyuşturucu ve Uyarıcı Hap ve (4) Gram Metamfetamin Maddesi ele geçirilmiş, olaylara karışan (33) şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmış olup; çıkarıldıkları adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Kaçakçılıkla Mücadeleye yönelik yapılan uygulamalarda; (5) Kaçakçılık olayı meydana gelmiş, olaylara karışan (13) Şüpheli Yakalanmış, yapılan uygulamalarda toplam (2.430) Litre El Yapımı Boğma Rakı, (233) Adet Sikke, (3) adet Detektör ele geçirilmiştir.

Trafik Timlerince yapılan uygulamalarda; toplam (41.908) aracın kontrolü yapılmış, (921) araç/sürücüye cezai işlem uygulanmış, (228) araç trafikten men edilmiştir.

Koronavirüsle (Kovid-19) Mücadele Tedbirleri Kapsamında yapılan uygulamalarda; Sokağa Çıkma Kısıtlamasını İhlal ettiği tespit edilen (11) ve Sosyal Mesafe Kuralına Uymayan (3) şahsa toplam (29.587) TL. İdari Para Cezası uygulanmak üzere tutanak tanzim edilerek mülki makamlara gönderilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.          Kamuoyuna saygı ile duyurulur

One thought on “Kaçakçılık ve Uyuşturucu ile Mücadele”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir