KADINLAR MUTSUZLAŞTIKÇA
Dünya Daha Yaşanmaz Olur
 
Kadınlarla ilgili o kadar çok şey duyacaksın ki hayatın boyunca, sen bile şaşıracaksın. Kimisi şeytan yapacak, kimisi de melek. Sen bunların ikisine de takılma yüreğini aç ve beni dinle.
 
Kadın kâinatın özü, yüreğimizin sözü, karanlıkların aydınlık yüzüdür. Kadın bazen bir silah, bazen derin bir ah, bazen de felahtır. Kadın sapasağlam bir kapı, yıkılmayan bir yapı, kalbimizde tapudur. Kadın kadim bir arkadaş, bulunmaz bir sırdaş, dertlerimize hâldaştır.
 
Kadın tek başına ev, kusursuz bir dev, kadın içimizde alevdir. Kadın Cennet’in bir bahçesi, hayatın pür neşesi, her yolun bir köşesidir. Kadın bitmeyen bir zaman, en mükemmel an, kocaman bir vatandır. Kadın yazılmayan şiir, aşkla akan nehir, eşsiz bir sihirdir. Kadın eğer değerini bilirsen hayatın anlamı kesinlikle mutluluğun tamamıdır.
 
Dünyanın en güzel kadını ise kendini güvende hisseden kadındır. Ona güvende olduğunu hissettirecek olan da sevdiğidir, eşidir. Kadınlar korkarak severler çünkü. Hep kaybetmek korkusu vardır yüreklerinde. Asla sevgilerinin eksikliğinden değil, fazla sevdikleri için bir düzen tutturamadıklarından. Ne kadar yoğun yaşasalar da hissettirmezler o duyguyu.
 
Bu korkuyu ortadan kaldırmanın yolu ancak ve ancak kadına güven vermekle olur. Güven vermek de onun dış güzelliğini iç güzelliğinin bir yansıması olarak görmek, ona sonsuz ve sınırsız bir sevgi ile bağlanmak, aşk ile başlayıp ait olma ile yola devam etmek, gönül kapılarını başka maceralara kilitlemekle mümkündür. O yüzden bir bakın aynaya ve sorun kendinize, “Yaptıklarınızdan ve yapacaklarınızdan dolayı size sonsuz derecede güvenen bir kadın gördünüz mü?” Eğer görmediyseniz, kadınları mutsuz etmekten derhal vazgeçin.
 
Her gönlün prensi olmak için çiçek kovalayacağınıza, bir yüreğin ebedi padişahı olun. Kadın severse, cihanın sonsuza kadar iktidardan inmeyen padişahı yapar sizi. Çok mu zor bu söylediklerim? Asla!.. Sadece başka baharların bülbülü olma özelliğinizi, sevdiğinizin yüreğinde her dem baharlar açtırmaya çevirin. Bakın o zaman dünyanın en güzel ve en mutlu kadını sevdiğiniz kadın oluyor mu, olmuyor mu?
 
Yapmacık sevmekten ve basmakalıp davranmaktan vazgeçin, doğal olun. Çünkü kadın yiğit olanı, kahraman olanı, kendinden üstün olanı çok sever ama en çok da istemeden hissettireni, söylemeden söyleyeni, anlatmadan anlayanı, ilk gün nasılsa öyle kalanı özler ve bekler.
 
Kadın, erkeği için sevgiye ve aşka dönük yaptığı devrimin en sarsılmaz koruyucusu ve kollayıcısıdır. Değişen sadece erkektir ve kadın severse en büyük ihtilali bedenini ve yüreğini en sarsıcı tehlikelere kapatarak gerçekleştirmiş olur. Aslında kadın için en büyük devrimcidir de diyebiliriz.
 
Kadınlar çok konuşmazlar, sadece siz eksik bıraktığınız için tamamlarlar. Kadınlar dırdır etmezler, sadece siz söz verdiğinizi zamanında yapmadığınız için söylenirler. Kadınlar sürekli istekte bulunmazlar, sadece siz ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamadığınız için öyle davranırlar.
 
Kadını anlamak için âlim olmanıza gerek yok. Dinleyin, ilgilenin, sevdiğinizi hissettirin, güven verin ve saygınızı koruyun. O zaman karşınızdakinin bir melek olduğuna hükmedecek ve daha önce ne kadar da yanlış yaptığınızı anlayacaksınız.
 
Farkında mısınız? Kadınları mutsuz ve çirkin hissettirdiğimiz her gün, dünya biraz daha yaşanmaz oluyor.
 
Kadın ki sultan eder, seviyorsa yürekten
Eğer mutsuz etmişsen tekrar geçir elekten

YAZAN SOSYOLOG MÜLKİYE TEKİN 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir