Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

KIZILAYLA İLGİLİ SORULARIMIZA 4 AYDIR MUHATTAP BULAMADIK.!

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK’un 20 Eylül 2019’da verdiği, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY’a soru önergesinde Kızılay’ın; “Kızılay’a yapılan bağışları, başka vakıflara nakit olarak dağıttığı doğru mudur? Başka vakıflara yapılan yardımlar hangi gerekçe ile neden yapılmaktadır? Bir insani yardım hizmetinde bulunan bir kurum olan Kızılay’ın gerçek görevini yapması ve israfların önlenmesi için, yöneticilerine yönelik gerekli soruşturma/kovuşturma yapacak mısınız?” sorularını sorduğunu ancak cevaplanmadığını belirtti.

KONCUK, soru önergesinde “Tüm bu şaibeler orta iken son günlerde basında yer alan Kızılay Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Kınık katıldığı bir televizyon programında “Vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başka. Farkı şudur, devlet size yasal olarak bir imtiyaz tanıyor” şeklindeki açıklamasının görsel basında yer aldığı bilinmektedir. Kamu hazinesine gitmesi gereken para neden Ensar Vakfı’na gidiyor ve bu operasyona neden Kızılay Derneği paravan yapılıyor? Başkent Gaz tarafından yapılan bağışın, Kızılay üzerinden, Ensar Vakfı’na gönderilmesinin Kızılay’a olan güvene zarar vereceğini düşünmekte misiniz? Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın Andımızla dalga geçmesi, Türklüğü aşağılayıcı bir karikatürü paylaşması, toplumda büyük infial yaratmıştır. Herkese, her görüşe saygı duyması gereken bir kurumun, Kurum Başkanı eliyle siyasallaştırılması doğru mudur?  Kerem Kınık’ın, Kızılay Başkanı olarak devam etmesinin kuruma zarar vereceğini düşünüyor musunuz?”

İYİ Parti Adana Milletvekili KONCUK, “Basına düşen haberlere göre Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın oğlu Muhammet Furkan Kınık’ın Genç Kızılay Başkan Yardımcısı olduğu doğru mudur?” diyerek sözlerine son verdi.

  Halit ERKILINÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir