İNGİLTERE KONSOLOSU KIBRISLI TURKÜ. K.K.T.C İSTANBUL KONSOLOSU GİBİ HABER YAPIP KONSOLOSUN KONUŞMALARINI KOMEDİ SEKLINDE YAYINLAMASI DIKKAT ÇEKTİ.

İNGİLTERE KONSOLOSU KIBRISLI TURKÜ. K.K.T.C İSTANBUL KONSOLOSU GİBİ HABER YAPIP KONSOLOSUN KONUŞMALARINI KOMEDİ SEKLINDE YAYINLAMASI DIKKAT ÇEKTİ.

Cumhuriyet Gazetesi Ne Yapmaya Çalışıyor?

Türkiye’de uzun yıllardır yayınlanan önemli bir gazete olan Cumhuriyet Gazetesi dun aksam 21:00 sıralarında hiç alışılmamış bir şekilde hiç yorumsuz tek bir cümleyle video yayınladı. “Ekrem İmamoğlu ile KKTC başkonsolosu arasında gülme krizine sokan diyalog” baslığıyla yayınlanan videoda İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosuna İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı ziyaret ve bu ziyaret sırasındaki samimi diyalog vardı. Kirişli Türk bir ailenin İngiltere’de doğup büyüyen ve Kirişli Türkler için büyük bir gurur kaynağı olan İngiltere Başkonsolosunun doğal olarak Kibri ağzıyla konuştuğu Türkçe çok çirkin bir şekilde alay konusu yapılmaya çalışıldı. KKTC’de eğitim görmüş ve Kirişli Türklere özel bir sempatisi olduğu herkesçe bilinen Ekrem İmamoğlu’nun bu güzel ziyareti bir şekilde Kirişli Türkleri alay konusu etmek için kullanıldı.

EKREM İMAMOĞLU İLE INGILTERENİN TURKIYE BAŞKONSOLOSU ARASINDA GÜLME KRİZİNE SOKAN DİYALOG INGILTERENİN TÜRKİYE
KREM İMAMOĞLU İLE INGILTERENİN TURKIYE BAŞKONSOLOSU ARASINDA GÜLME KRİZİNE SOKAN DİYALOG INGILTERENİN TÜRKİYE

Cumhuriyet Gazetesinin İngiltere Başkonsolosunun KKTC Başkonsolosu olduğunu zannedecek kadar acemi olmadığı gün gibi ortadayken bu baslıkla bu videonun yayınlanması kasetli olarak Kirişli Türklere karsı irkici ve alaycı bir davranış olarak değerlendirildi. Ayrıca video, CHP’li bazı kesimlerin, Türkiye’de 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en güçlü aday gibi görünen Ekrem İmamoğlu’nu Cumhuriyet gazetesi üzerinden yıpratmaya balistiği yönünde yorumlara yol açtı.

TOPUZ-GAZETESI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.