Kübalı Amerikalıların Ada'daki acı çeken insanlara yardım sağlama çabalarımızda hayati bir ortak olmasını sağlıyoruz.

Başkan Biden, Jr.’ın Küba’da Devam Eden Baskılara İlişkin Açıklaması

Küba’da Devam Eden Baskılar

Küba halkını susturmak ve sindirmek için konuşmaya cesaret edenleri haksız yere hapse mahkûm eden toplu gözaltıları ve düzmece yargılamaları kesin olarak kınıyorum. Küba halkı, tüm insanlar gibi ifade özgürlüğü ve barışçıl toplanma özgürlüğüne sahiptir. ABD, komünist rejim altında 62 yıllık baskıya karşı sokaklara çıkan cesur Kübalıların yanındadır.

Bugün Yönetimim, bu baskıdan sorumlu olan Küba rejiminin unsurlarını (Küba ordusunun başkanı ve baskıyı yürüten Küba İçişleri Bakanlığı’nın tümenini) hedef alarak, onları eylemlerinden sorumlu tutmak için yeni yaptırımlar uyguluyor. Bu sadece başlangıç ​​– Amerika Birleşik Devletleri Küba halkına yönelik baskılardan sorumlu kişilere yaptırım uygulamaya devam edecek.

Küba rejimini sorumlu tuttuğumuz için Küba halkına desteğimiz sarsılmaz ve Kübalı Amerikalıların Ada’daki acı çeken insanlara yardım sağlama çabalarımızda hayati bir ortak olmasını sağlıyoruz. Rejimin sansür çabalarını atlatan Küba halkına internet erişimi sağlamak için sivil toplum kuruluşları ve özel sektörle birlikte çalışıyoruz. Küba halkına desteği en üst düzeye nasıl çıkarabileceğimizi belirlemek için havale politikamızı gözden geçiriyoruz. Küba’da görev yapan ABD’li diplomatların güvenliğini sağlarken, Kübalılara konsolosluk hizmetleri sağlamak ve sivil toplumla ilişki kurma yeteneğimizi geliştirmek için Havana’daki büyükelçiliğimizi yeniden görevlendirmeye kararlıyız.

İnsan onurunu ve özgürlüğünü geliştirmek, Yönetimim için en önemli önceliktir ve Amerikan Devletleri Örgütü de dahil olmak üzere bölgedeki ortaklarımızla, rejime haksız yere gözaltına alınan siyasi mahkumları derhal serbest bırakması, internet erişimini yeniden kurması ve izin vermesi için baskı yapmak için yakın bir şekilde çalışacağız. Küba halkı temel haklarından yararlansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.