MEVLÜT KUBAT’IN TUTUKLAMA KARARI BİR AN ÖNCE KALDIRILMALI!

MEVLÜT KUBAT’IN TUTUKLAMA KARARI BİR AN ÖNCE KALDIRILMALI!

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Adana’da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayı Meclis gündemine taşıdı. Terör örgütü pkk tarafından 3 Ekim 2016’da Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde şehit edilen “Piyade Uzman Çavuş Orçun Kubat’ın” 61 yaşındaki babası“Mevlüt Kubat’ın” pandemi koşullarında tutuklanarak cezaevine gönderildiğini ifade etti.

Mevlüt Kubat Kamuoyunda yer alan iddialara göre yaklaşık 18 bin lira vergi borcunu ödemekte zorluk çeken Mevlüt Kubat hakkında Adana’da “Vergi Usul Kanununa Muhalefet” suçlamasıyla dava açıldığı, açılan davanın duruşmalarına katılmadığı ve avukatı da bulunmadığı ileri sürülen, şehit babası, 3 Aralık 2020 tarihinde evine gelen polislerce gözaltına alınıp, adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Kürkçüler Cezaevi’ne gönderilmiştir.

Adana Milletvekili İsmail Koncuk

ADALET BAKANLIĞI, PANDEMİ KOŞULLARI VE MEVLÜT KUBAT’IN YAŞI GÖZETİLEREK, CEZASININ AF OLMASI YÖNÜNDE BİR ÇALIŞMASI OLMALIDIR!

Koncuk, “Ülkemiz için fedakârlık yapan, oğlunu şehit veren, “Vatan sağ olsun” diyen şehit babasının, bu duruma düşürülmesi kabul edilemez. Şehit babasına yaşatılan yanlıştan dönülerek şehidimizin hatırasına sahip çıkılmalıdır. Birçok gerçek suçlu dahi çıkarılan af yasaları ile salıverilirken, bir şehit babasının bu duruma düşürülmesi kabul edilemez.” Oğlunu şehit vererek tüm bedelleri en ağır şekilde ödemiş olan “Mevlüt Kubat’ın” tutuklama kararının bir an önce kaldırılması gerektiğini belirterek sözlerine son verdi.

Halit ERKILINÇ

One thought on “Kubat’ın Tutuklama kararı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir