TDP GN.BAŞKANI MUSTAFA SARIGÜL
Muş – Van 1. Olağan Kongrelerinde Gerçekleştirildi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’ün ve Genel  Sayman Gamze Büyük,  Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü; Soner Gökçe Genel Başkan Yardımcıları; Hüseyin  Akgün ,Zeynel Abidin, Aktay Hüseyin Güzel ve  Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Canan Ceylan ‘ın  katılımlarıyla 15 Ağustos 2021 Pazar (Bugün) Günü, Muş ve Van 1. Olağan Kongrelerinde  gerçekleştirilen  basın toplantısına ait bülten aşağıdaki gibidir.

Değerli Basın Mensupları,

Değerli  Kardeşlerim ;

Değerli Kadınlarımız ,

Değerli Gençler ;

DEĞİŞİM BAŞLADI !

Hepimiz kadın -erkek , genç -yaşlı , Türk -Kürt, Alevi- Sünni hep birlikte yanyana omuz omuza elimizi taşın altına koyup değişimi başlatıyoruz . Türkiye Değişim Partisiyle değişim başlıyor !

Artık aile sohbetlerinde ,kahvehane köşelerinde ,esnaf lokantasında bir araya geldiğimizde ülkemizin durumundan şikayet etmeyi bırakıp elimizi taşın altına koyacağız ! Her birimiz daha güzel bir ülkede bolluk bereket içinde mutlu, sağlıklı  yaşamak için üzerimize düşeni yapacağız . Bunu hep birlikte başaracağız.

Hepimiz bu güzel ülkeye sahip çıkacağız. Hepimiz insanca yaşama hakkımıza sahip çıkacağız . Hepimiz toprağımıza , ekmeğimize , emeğimize sahip çıkacağız.

Başkası değil , hepimiz , hep birlikte bu değişimi başlatacağız.

Kardeşlerim ;

Dünyanın en zengin topraklarına sahibiz . Yüce Allah bizlere bu nimetleri sonsuz vermiş . Heryerinden bereket fışkıran tarlalarımız , eşsiz doğamız , denizlerimiz göllerimiz var .Ama bunları değerlendirecek , halkımızın olanı halkımıza verecek yöneticilerimiz yok . Bu ülkeyi dürüstçe yöneten yöneticilerimiz yok . Onlar sırça köşklerinde oturmakla meşgul .Onlar sizin sesinize  kulak tıkamakla meşgul.

Ama artık değişim başladı. Artık bu ülkeyi hep beraber , el ele  dürüstçe yöneteceğiz.

Bizler hep birlikte bu değişimi başlattığımızda işsizlik son bulacak . TOPRAKLARIMIZIN TEKRAR ESKİ BEREKETİNE KAVUŞMASI İÇİN TARIMI DESTEKLEYECEĞİZ.

Çiftçimiz hasadı satar satmaz bir önceki yılın borcunu ödemeyecek! Cebinde parası kalacak . Tüm yıl rahatça geçinecek .

Önce yerli tütüne sınırlamaları , yasakları kaldıracağız. Kaliteli tütünümüzü yabancı tütün şirketlerinin insafına bırakmayacağız.

TÜTÜNÜMÜZÜ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİZ!

Ey Bitlisli kardeşim. Tarla bizim ,tütün bizim. Bu ülke bizim.Yabancı baskısına boyun eğmeyeceğiz.Bu ülkeyi hep beraber yönetmeye başladığımızda yerli  tütün ekimine her türlü teşfiki vereceğiz .Dışardan yabancı tütün gelmesini sınırlayacağız . Elin adamı tütünün en kalitelisi bizdeyken getirip de bize kendi tütününü satamayacak . Hoppppp , sen hayırdır ? Bi dur bakalım diyeceğiz !

Tarımımız çoşacak . Binbir çeşit ürünümüz yine üretilmeye başlanacak .Herbir karış toprağımız eski bereketine kavuşacak . Nereye ne ekeceğiz biz hep birlikte karar vereceğiz. Bakın ben karar vereceğim demiyorum , hepimiz hep birlikte karar vereceğiz diyorum. Çiftçimize alım garantisi vereceğiz.Taban fiyatları hep birlikte belirleyeceğiz .Çiftçimiz akşam yastığa başını rahatça koyacak. Rahatça uyuyacak.

Çiftçi artık sesini duyurabilecek. Derdini anlatabilecek.Başıma birşey gelir mi korkusu olmadan konuşacak , anlatacak ,  ürününe , toprağına , vatanına sahip çıkacak. O yüzden diyorum; değişim başladı , artık herkes elini taşın altına koyacak .

Esnaf kardeşim,üzerindeki yükün farkındayım. Gırtlağına dayanan borcun farkındayım. Ekmek kavgasının ne çetin olduğunun farkındayım. Bu iktidara oy verip uğradığın hayal kırıklığının farkındayım.

Kardeşlerim biliyorum bıktınız .

Toprağınızın heder olmasından bıktınız .  Bıkmadınız mı ?

Ürününüzün çöp olmasından bıktınız . Bıkmadınız mı ?

Sesinizi duyuramamaktan bıktınız . Bıkmadınız mı ?

Fakirlikten bıktınız . İşsizlikten bıktınız . Bıkmadınız mı ?

Zamlardan bıktınız .Bıkmadınız mı ?

Göçmen sorunundan bıktınız . Bıkmadınız mı ?

Hepimiz bunlardan bıktık. Artık değişim zamanı . Türkiye Değişim Partisiyle değişim zamanı .Sevgiyle , el ele değişeceğiz.

Göçmenlere elbette insanca davranacağız. Rabbim onlara da yardım etsin , ülkelerine geri dönsünler . Ama önce bizim insanımız , önce biz diyeceğiz. Bu düzensiz göçe dur diyeceğiz. Bizim sınırlarımız yol geçen hanı değil. Bizim topraklarımız bu kadar ucuz değil. Bu gidişata bir dur diyeceğiz.

MİLLETİMİZİN HAKKINI GÖÇMENLERE YEDİRMEYECEĞİZ ! 

Batmanlı kardeşlerim ,

Batman TDP için çok özel bir yerdir.  Partimiz ilk kongresini Batman ‘da yapmış ve ilk ilçe başkanlığını burada seçmiştir. Bu vesile ile  Batmanlı kardeşlerimize özel teşekkürü bir borç bilirim. Batman ilk göz ağrımızdır. Değişimi doğudan başlattık.

Çünkü biliyoruz , nasıl ki güneş doğudan doğar , değişim doğudan başlar !

İktidar yolculuğumuza başladığımız batmanımızda inşallah seçim sonuçlarını da kutlayacağız .

Değerli kadınlarımız ,

Bu değişim ancak sayenizde olur. Güvende yaşamanız için gerekli tüm yasal düzenlemeleri yapacağız. Artık ülkemde hiçbir kadın hayatım tehlikede mi diye düşünmeyecek. Tüm kadınlarımızı istihdamın içine alacağız. Kadınlarımız üretecek .Fabrikada , işyerinde , evde , tarlada , bağda , bahçede her yerde sesiniz olacağız .  Değişim başladı.

Gençler ,

Size ihtiyacımız var. Enerjinize , değişim hızınıza bu ülkenin ihtiyacı var . Gelin hep birlikte bu değişimi sağlayalım. Artık sınav korkusu olmasın.Artık işsizlik korkusu olmasın .Artık nasıl evleneceğim , neyle ödeyeceğim korkusu olmasın . Gençler yönetimde söz sahibi olsun. Hepinizi partimize katılmaya bekliyorum gençler.

Baştan da söyledik ;  mevcut iktidarı eleştirmekle , muhalefeti eleştirmekle , söylenip yerimizde oturmakla hiçbir şey değişmez. Değişim ancak ayağa kalkarak elini taşın altına koyarak , ben bu ülke için , bu vatan için , geleceğim içim ne yapabilirim demekle başlar !

Partimize gelin gençler , aktif siyasetin içinde olun. Sorunlarınızı , taleplerinizi doğrudan iletin. Çözümlerimizi , projelerimizi anlatalım. Siz bize fikirlerinizi anlatın. Beraber proje üretelim. Bu değişimi hep birlikte sağlayalım. Bu ülke bu vatan bizim , hepimizin . Hiçbir yere gitmiyoruz. Başka ülkelere gitmek , orda okumak , çalışmak çözüm değil. Gençler vatamızda kalın. Hepimiz beynimizi bu ülkenin güzel geleceği için yoralım. Hepimiz kollarımızı bu ülkenin toprakları için yoralım. Hepimiz kalbimizi bu ülkenin huzuruna doğrultalım.

İnanın bunların hiçbiri hayal değil.

İşsizlik sorununun olmadığı,hepimizin bolluk bereket içinde yaşadığı bir ülke hayal değil.

Türk -Kürt , Alevi- Sünni , kadın- erkek ayrımının yapılmadığı , herkesin eşit yaşağıdığı bir ülke hayal değil .

Doğduğun köyde çiftçiliğe devam edip mutlu yaşamak hayal değil.

Elindeki ürünü satacağından emin ,borçsuz bir şekilde kafanı yastığa koymak hayal değil.

Esnafımızın her türlü desteği alıp belini doğrultması hayal değil.

Kadınlarımızın güvende yaşadığı bir ülke hayal değil.

Gençlerin sınav kaygısından , işsizlik bunalımından uzak yaşadığı bir ülke hayal değil.

Değişim başladı. Unutmayın .Değişmeyen tek şey değişimdir .

Hep birlikte , el ele iktidara yürüyüp bu ülkeyi bir cennete çevireceğiz.

İnsanların sabahları gülerek uyandığı, herkesin kendini güvende hissettiği , köylümün tütününü , ürününü istediği gibi ektiği , esnafın malını rahatça sattığı , bolluk refah içinde bir ülkede yaşayacağız.

Değişim başladı . Hep beraber yapacağız !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.